Samsung Katlanabilir Telefonunu 2017'de Çıkaracak

Samsung Katlanabilir Telefonunu 2017'de Çıkaracak

Bükülebilir ekran teknolojisi üzerinde uzun süredir çalışıldığı biliniyor. Çıkan yeni söylentilere göre; Samsung, katlanabilen ve istenildiği şekilde bükülebilen telefonunu 2017 yılında satışa çıkaracak. 

Samsung Galaxy S7 yakın zaman önce piyasaya çıktı ve büyük başarı yakaladı. Hala klasik telefon mantığının çok iş yaptığını görebiliyor ve bunun şirketlere çok iyi gelirler getirdiğini tahmin edebiliyoruz. Ancak LG G5'te gördüğümüz gibi artık yeni teknolojilere adım atmanın zamanı geldi, hatta geçiyor. LG, çıkaracağı modelle birlikte telefondaki bazı parçaların değiştirebilir olmasını sağlayacak. Yani sahip olduğunuz telefonunun kamerasını beğenmediğiniz taktirde, yeni telefon almak yerine sadece kamerayı değiştirebileceksiniz.

İşte bu akımın başlangıcını LG G5 yapacak olsa da diğer telefon üreticileri de marjinal fikirlerle karşımıza çıkacak. Bunların başında da Samsung'un katlanabilir telefonu geliyor. Geliştirilen yeni materyaller ile birlikte, halihazırda kullandığımız telefon ekranlarının kalitesinde ekranlar üretilecek ama bu ekranlar istenildiği şekilde katlanabilecek.

Güney Kore'de yayın hayatına devam eden ETNews isimli internet sitesinin iddiasına göre; Samsung, katlanabilir ekran teknolojisini bu yıl sonunda duyuracak. 2017'ye gelindiğinde ise aynı teknolojiyi kullanan telefonlarını piyasaya sürecek. Neredeyse üretim sürecine gelen bu teknolojinin, birkaç farklı üreticinin ellerinden çıkacağı da söyleniyor. Hatta Samsung, şu an bu anlaşmaları yapmış ve üretime hazır duruma getirmiş. Katlanabilir ekranın, telefonlar için 5-inch, tabletler için ise 7-inch boyutlarında üretileceği de söylentiler arasında. 

Birçok kişinin düşüncesine göre katlanabilir ekranlar, dokunmatik ekran teknolojisinin yeni adımı olacak. 2000'li yılların başından bu yana evrilmeye devam eden dokunmatik ekranlar, böylece bambaşka bir evreye geçmiş olacak. 

Samsung 360 Derece Su Altı Videosunu Yayınladı

Samsung Galaxy A9 Pro (2016) Tanıtıldı

Samsung Galaxy J7 (2016) ve Galaxy J5 (2016) Duyuruldu

YORUMLAR