Samsung, Katlanır Kapaklı Akıllı Telefonunu Tanıttı

Samsung, Katlanır Kapaklı Akıllı Telefonunu Tanıttı

Geçtiğimiz haftalarda Samsung'un SM-G9298 adlı yeni akıllı telefonuyla ilgili bir çok sızıntı haberi ve görseli paylaşılmıştı. Şimdi de Samsung bu akıllı telefonunu resmi olarak tanıttı.

Bu yeni akıllı telefon ön yüzden bakıldığı zaman standart bir dokunmatik akıllı telefona benzese de katlanır kapak sistemine de sahip. Yani bu sayede hem dokunmatik hem de tuşlu olan telefon muhtemelen Çin pazarı dışında bir yerde görülemeyecek.

Özelliklerine bakıldığı zaman alüminyum kasaya sahip olan telefonda 4.2 inç'lik Full HD Super Amoled ekranlar görülüyor. Bu ekranlar, biri içeride biri dışarıda olmak üzere konumlandırılmışlar. İşlemci olarak ise Qualcomm'un Snapdragon 821'i kullanılmış. Bunun yanı sıra 4GB RAM, microSD ile artırılabilen 64GB dahili hafıza, 5 megapiksel f/1.9 ön kamera ve 12 megapiksellik f/1.7 arka kamera da bu akıllı telefonda yer alıyor.

130.2 x 62.6 x 15.9 mm boyutlarına sahip olan akıllı telefonun ağırlığı ise 235g. 2.300mAh bataryaya da sahip olan telefon kablosuz şarj teknolojisini de destekliyor. Samsung Pay, Secure Folder, S Voice gibi özelliklerle beraber gelen telefonda Bixby bulunmuyor. China Mobile şirketi aracılığıyla Çin'de satışına başlanacak olan bu akıllı telefonun çıkış tarihi veya fiyatıyla ilgili herhangi bir açıklama henüz yapılmadı.

Samsung Galaxy Note 8'in Gerçek Görselleri Ortaya Çıktı

Çinli Telefon Üreticileri Samsung ve Apple'ı Yakalamak Üzere

YORUMLAR