Samsung Note 7 Satışlarını Durdurdu! Kullananlar Telefonlarını Hemen Kapatsın

Samsung Note 7 Satışlarını Durdurdu! Kullananlar Telefonlarını Hemen Kapatsın

Samsung, yaşanan onca patlama ve olaydan sonra şok bir karar aldı: Güney Koreli telefon üreticisi,Samsung Galaxy Note 7'lerin satışını durdurdu ve telefonu kullananlara cihazlarını hemen kapatmalarını tembihledi. Satılan Note 7'ler geri alınacak ve paraları iade edilecek.

Şirketin uzun süredir devam eden Note 7'yi kurtarma çabalarının sonucunu Samsung, Galaxy Note 7’ye “Düzenlemeler” Yapacağını Duyurdu başlıklı haberimizle sizlere duyurmuştuk. Yaşanan sorunların ardından Note 7 üretimine belirli bir süre ara veren şirket, yaşanan sorun halledilene kadar yeni telefonlar üretmeme kararı almıştı. 11 Ekim itibariyle Samsung, Note 7'lerin satışının durdurulmasını istedi.

Amerika Birleşik Devletleri Tüketici Güvenliği Kurumu ile müzakerelerini sürdüren Samsung, daha başka olaylara sebep olmamak için Note 7'nin satışını durdurdu. Samsung, kullanıcılarını bilinçlendirmek adına şöyle bir açıklama yaptı:

"Amerika Birleşik Devletleri Tüketici Güvenliği Kurumu (CPSC) ile birlikte son günlerde yaşanan Galaxy Note 7 olaylarını araştırıyoruz. Çünkü kullanıcılarımızın güvenliği bizim için birinci öncelik. Samsung, Dünya çapındaki bütün aracı ve satıcı ortaklarımızdan, araştırma bitene kadar Note 7 satışlarını durdurmalarını ve telefonları iade almalarını isteyeceğiz. Özenle ve kendini adamış şekilde CPSC ile çalışmaya ve satış ortaklarımızın bu sorunu çözmek için atması gereken adımları atması için çabalamaya devam ediyoruz. Eski ya da değiştirilmiş olan bütün kullanıcılarımıza telefonlarını kapatmalılar ve para iadesi gibi bütün yasal yollara başvurmalılar..."

CPSC'den de basın açıklaması geldi. Kurum da Note 7 satan özellikle online satıcıların satışlarını durdurmalarını ve telefonları yenileri ile değiştirmek yerine, para iadesi yapmalarını istiyor. Bununla birlikte Note 7'nin güvenli olmadığının altını çizen CPSC, kullananların hemen telefonlarını kapatmaları gerektiğini de ikaz ediyor.

Amerika'da böyle bir açıklama yapan Samsung, geri çağırma için bir internet sayfası da oluşturmuş durumda. Ülkemiz için henüz böyle bir açıklama yok; ancak saat itibariyle mesainin başlamaması sebebiyle bu açıklamanın gün içerisinde yapılacağını tahmin ediyoruz.

Galaxy Note 7'ler Tekrar Toplanacak İddiası

Amerika'da Galaxy Note 7 Değişim Programı Durduruldu

Patlayan Yeni Galaxy Note 7'ler İçin Resmi Açıklama

YORUMLAR