Samsung Note 9, 8GB RAM ve 512GB Hafıza İle Geliyor

Samsung'un sıradaki amiral gemisi olacak Galaxy Note 9 hakkında yeni bilgiler gelmeye başladı. Koreli şirketin yeni Note modelinde dahili depolamayı ve RAM boyutunu arttırmayı planladığı belirtildi.

Şu anda Samsung cihazları arasında Galaxy S9, en fazla dahili depolamaya (256GB) sahip olan model konumunda. Ancak şirketin Note 9 modelinde bunu iki katına çıkarak 512GB'a yükselteceği dile getiriliyor. Aynı zamanda microSD kart desteği sağlayacağı belirtilen Note 9'un bu anlamda başarılı bir iş çıkaracağı düşünülüyor.

Bellek konusunda ise 8GB'a kadar çıkmayı planlayan Samsung'un yine de 64GB / 6GB RAM'li bir Note 9 modeli sunabileceğini unutmamak gerekiyor. Çünkü bu ikili, şirketin son modellerinde görmeye alışmıştık. 

Samsung Galaxy Note 9

Bellek ve depolama konfigürasyonunun dışında Samsung Galaxy Note 9'un ABD'ye satılacak versiyonlarında Qualcomm Snapdragon 845, geriye kalan pazarlarda ise Qualcomm modelinden daha hızlı olan Exynos 9810 yonga setinden gücünü alacağı ifade ediliyor. Kamera konusunda da şirketin çift kameradan vazgeçmeyeceği, kameralardan birinin telefoto diğerinin ise değişken diyaframlı ana kamera olarak bulunacağı şeklinde yorumlar yapılıyor.

Birkaç içerisinde tanıtılacağı belirtilen Note 9 hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşın.