Samsung Note 9'un Konsept Tasarımı Ortaya Çıktı

Güney Koreli şirket Samsung en son sunduğu Galaxy S9 ailesiyle herkesi büyülemeyi başarmış ve dikkatleri Note 9'a çekmişti. Şirket tarafından henüz konu hakkında net bir bilgi gelmezken internet üzerinde konsept tasarımları yayınlanmaya başladı. 

Bir YouTube kanalı tarafından yayınlanan videoda tasarlanan Note 9 gerçekten başarılı olmuş diyebiliriz. Ekranın sağ ve sol tarafı çerçevesiz bir şekilde ayarlanmışken üst ve alt taraftaki çerçevelerde olabildiğiniz küçük tutulmuş. Burada 'çentik' koymayı denemeyen tasarım sahibi, Samsung'un tasarımını koruduğunu ve aynı zamanda kendi yorumlarını kattığını belirtmek gerekiyor. Ayrıca metal ve kavisli bir ekrana sahip olan Note 9'un 6,3 inçlik QHD+ Super AMOLED bir ekran barındırıcağı dile getiriliyor.

Bunun dışında arka tarafta çift kamera dikey olarak konumlandırılmışken bu tasarımın Galaxy S9'u hatırlattığını söylemek gerekiyor. Güç tuşunu sağa, ses açma-kısmayı ise sola yerleştiren tasarımcı, bir farklılık yapıp Bixby (Samsung'un akıllı asistanı) tuşunu eklememeyi tercih etmiş. Ayrıca videoda Siyah, Altın, Gümüş, Kırmızı ve Mavi renk seçeneklerine sahip Note 9 modelleri sunulmuş durumda.

Son olarak Exynos 9810 ve Snapdragon 845 yonga setiyle sunulacağı söylenen cihazda 6GB RAM yer alacak ve arka tarafında iki adet 16MP'lik kameralar bulunacak. Parmak izi sensörünü ekrana yerleştireceği söylenen Samsung'un konu hakkında net bir ifadede bulunmadığını da tekrardan hatırlatayım.

Peki ya siz bu videodaki Note 9 tasarımını nasıl buldunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.