Samsung Otizmli Çocuklara Yardım İçin Özel Tablet Dağıtacak

Samsung Otizmli Çocuklara Yardım İçin Özel Tablet Dağıtacak

Kore’den yönetilen teknoloji konusunda oldukça deneyimli şirket Samsung, sosyal sorumluluk alanınla çok faydası olacak büyük bir proje başlatıyor.

Samsung bildiğiniz üzere akıllı telefonlar ve ürettiği akıllı televizyonlarıyla dünya çapında tanınıyor. Aylık binlerce adet ürün satan bu dev şirket, kazandığı paranın bir kısmıyla sosyal sorumluluk projesi başlatacak. Otizmli çocuklar için eğitim imkanı sunan Samsung'un yeni projesiyle aileler ve çocuklar daha iyi bir hayat yaşayacak.

İlk olarak Kanada'da uygulanmaya başlanacak bu projeyle birlikte otizmli çocukların yüz ifadesi, akıllı cihazlar tarafında okunacak ve onların daha rahat anlaşılması sağlanacak. Çocuklar hem eğlenecek hem de gelişecek. Projenin ismi "Look At Me" olarak açıklandı. Aslında bu ismin gerçek sahibi otizmli çocuklar için Samsung tarafından geliştirilmiş eğitim uygulaması “Me”. Samsung bu proje kapsamında toplam 200 aile için “Me" uygulamasını kullanarak çocukların eğitimine başlayacak. Ayrıca proje kapsamında şirket 200 aileye bu uygulamanın rahatlıkla kullanılabilmesi için Galaxy Tab S'i hediye edecek. Bu cihazlar otizmli çocukların eğitimi için özel olarak düzenlenecek ve sadece onların kullanımına sunulacak.

Aileler ve projenin başlatıcı isimleri sürekli etkileşim içerisinde olarak otizmli çocukların daha verimli bir eğitim almasını sağlayacak. Bu güzel sosyal sorumluluk projesi için Samsung'u tebrik ediyor ve diğer büyük firmalardan da bu alanda çalışmalar bekliyoruz.

Projenin tanıtım videosu:

Sizce bu projenin otizmli çocukların eğitimine katkısı olacak mı?

Samsung'un Sohbet Uygulaması ChatON Kapatılıyor

YORUMLAR