Samsung Sohbet Uygulaması ChatON'un Fişini Çekecek!

Samsung Sohbet Uygulaması ChatON'un Fişini Çekecek!

1938 yılında Güney Kore'de kurulan teknoloji şirketi Samsung, kar ve zararları dengelemek için büyük umutlarla geliştirdiği sohbet uygulamasından vazgeçmek zorunda.

2011 yılında Samsung'un büyük bir hevesle geliştirmeye başladığı sohbet uygulaması ChatON akıllı ve normal telefonlar dahil yüzlerce cihazda aktif halde kullanılabiliyor. 120'den fazla ülke de yayında olan bu sohbet uygulaması beklenen ilgiyi görmedi ve Samsung'u hüsrana uğrattı. Android, iOS ve Windows Phone gibi popüler işletim sistemlerinde de ücretsiz olarak kullanılabilmesine rağmen ilgi görmemeye devam ediyor.

ChatON görünüşe göre Samsung'a kâr getirmek yerine iyice zarar veriyor. Maddi açıdan kayıplara yol açan bu sohbet uygulamasına Koreli teknoloji şirketi aldığı yeni bir karardan sonra artık destek vermeyecek. Belirli aralıklarla ve çeşitli ülkelerde kullanıcı sayısına göre ChatON'un fişi çekilecek. Böylelikle bu uygulamanın kullanılması engellenmiş ve zarar azaltılmış olacak. Kendi ürettiği akıllı cihazlara bu uygulamayı sabit olarak yerleştiren Samsung, ChatON'un fişini çektikten sonra yeni nesil telefonlarında bu uygulamaya artık yer vermeyecek.

Samsung'un bundan sonraki planı henüz bilinmiyor. Farklı bir uygulama geliştirecek mi yoksa hiç uygulama piyasasına girmeyip farklı ürünler üretmeye mi yönelecek? Bu gelişmeleri ilerleyen zamanda yine Tamindir'den öğrenebilirsiniz.

ChatON'u fişi çekilmeden denemek ister misiniz?

En Güvenli Android Mesajlaşma Uygulaması WhatsApp Oldu

Evernote'a Grup Sohbeti Özelliği Kazandırıldı 

YORUMLAR