Samsung Süper Hidrofobik Ekran Lisansı Aldı

Samsung Süper Hidrofobik Ekran Lisansı Aldı

Akıllı telefonların su alması artık eskisi gibi ölümcül sonuçlar doğurmuyor, zira artık suya dayanaklı akıllı telefonlarla tanışıyoruz. Samsung bu hamleyi bir adım ileri taşıyacak bir gelişmeye imza attı ve Oak Ridge National Laboratuvarı'nda geliştirilen süper hidrofobik ekran teknolojisi ABD Enerji Bakanlığı tarafından lisanslandı.

Gelecekte karşımıza çıkacak akıllı telefonlarda kullanılacak teknolojiler birer birer şekillenmeye devam ediyor. Şimdi de Samsung bu konuda önemli bir aşama kaydetti ve süper hidrofobik ekran teknolojisini lisanslamayı başardı. Akıllı telefon ekranlarını büyük ölçüde zararlardan koruyacak olan bu teknoloji, telefonlar su ile temas ettiği zaman ekranın daha hızlı bir sürede kurumasını sağlıyor ve ilerleyen zamanlarda doğabilecek sorunları minimuma indiriyor. 

Oak Ridge National Laboratuvarı enerji tasarrufu ve üretimi konusunda çeşitli araşma projelerini yürütüyor. Bu projelerden biri de Samsung'un lisanslı cam teknolojisini maksimum verimliliğe ulaştırmaktı. Süper hidrofobik ekran teknolojisi, normal hidrofobik ekranların ötesine geçiyor ve cihaz ekranlarına yeni özellikler kazandırıyor. Işıkta parlamayı azaltıyor, kir, toz ve parmak izi gibi ekranda iz bırakan şeyleri engelliyor. Samsung ilerleyen dönemlerde üreteceği cihazlarda bu teknolojiyi kullanacak gibi görünüyor. 

Aşağıdaki video süper hidrofobik ekran teknolojisi hakkında fazlasıyla bilgi veriyor, iyi seyirler: 

Samsung'un Yeni Telefonu Galaxy On7 (2016) Duyuruldu!

Samsung Galaxy S8'in Performans Canavarı İşlemcisi Belli Oldu

YORUMLAR