Samsung, Üç Farklı Galaxy S10 Modeli Tanıtacak

Samsung, Üç Farklı Galaxy S10 Modeli Tanıtacak

Apple’ın yeni nesil iPhone modellerini tanıtmasının ardından gözler, bir diğer akıllı telefon devi Samsung’a çevrildi. Son raporlar, Galaxy S10’un üç farklı versiyon ile geleceğini gösteriyor.

TechoBuffalo  imzalı yeni rapor, Samsung’un merakla beklenen yeni amiral gemisi hakkında daha fazla ayrıntıya işaret ediyor.

Raporda, Galaxy S10’un üç farklı modelle geleceği söyleniyor. Ayrıca telefonların ekran boyuta da geçtiğimiz akşam tanıtılan iPhone XS, XS Max ve XR ile benzer olacak. Daha uygun fiyatlı modelin 6,1 inç ekrana sahip olması beklenirken, diğer iki modelin ise  5.8 ve 6.4 inç ekranla geleceği tahmin ediliyor. 

lk bakışta, Samsung'un Apple'ın ayak izlerini takip ettiği görülüyor. Zira Güney Koreli üretici, biri uygun fiyatlı diğer ikisi premium olmak üzere üç farklı Galaxy S10 modeli ile karşımıza çıkacak. Cihaz yelpazesini geniş tutmak isteyen şirket, daha fazla kullanıcıya hitap etmeyi hedefliyor. 

Söz konusu rapora göre, her üç modelde de 12MP geniş açılı (78 derecelik FOV) ve 16MP süper geniş açılı (123 derecelik FOV) ) bir lens kullanılacak. Bununla birlikte, daha yüksek donanıma sahip Galaxy S10 Plus, üçlü lens konfigürasyonu ile birlikte geliyor. Üçüncü kamera ise 13 megapiksel bir telefoto objektife sahip olacak. 

Daha önceki sızıntılar Galaxy S10’un ekrana gömülü parmak izi sensörüyle geleceği yönündeydi. TechoBuffalo ’nun raporu ise söz konusu cihazın bu teknolojiden mahrum kalacağını iddia ediyor. Rapora göre, yeni nesil Galaxy S serisinin her üç modelinde de parmak izin sensörü eskisi gibi arkada olacak.

Tabii bu bilgilerin teyide muhtaç olduğunu söylemekte fayda var. Galaxy S10 ile ilgili ortaya atılan iddiaların elbette doğru olma ihtimali de bulunuyor, ancak Şubat 2019’da düzenlenecek lansmana kadar Samsung’un planları değişebilir. 

Galaxy S10’da en çok görmeyi istediğiniz özellik hangisi? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın. 

YORUMLAR