Samsung'un Android Tarayıcısı 1 Milyar İndirilme Rakamına Ulaştı

Samsung'un Android Tarayıcısı 1 Milyar İndirilmeye Ulaştı

Samsung’un Android platformundaki mobil tarayıcısı, Play Store’da 1 milyardan indirilme rakamına ulaşarak, çok önemli bir kilometre taşını tamamladı.

Samsung İnternet Tarayıcısı’nın ulaştığı indirilme sayısı, uygulamayı Firefox ve Opera gibi popüler tarayıcıların önüne koyuyor. 

Fakat burada birkaç önemli nokta var. Birincisi, Samsung’un tarayıcısı her kullanımın bir “yükleme” olarak sayıldığı Samsung cihazlarına önceden yüklenmiş olarak geliyor. 

Ayrıca hem Firefox’un hem de Opera’nın Play Store’da 100.000.00+ indirilme rakamına sahip olduğu görülüyor. Bu da, tam sayıya ulaşamadığımız için söz konusu rakamların toplamda 200 milyon ile 999.999.998 arasında bir yerde olduğu anlamına geliyor. Yine de, Samsung’un tarayıcısı her ikisinden de daha fazla cihazda kullanılıyor.

samsung internet browser

Samsung İnternet Tarayıcısı, 5.0 Lollipop veya daha yüksek sürümleri çalıştıran tüm Android cihazlarda ücretsiz olarak kullanılabiliyor. 

Samsung İnternet Tarayıcısı, yakın zaman önce yayınlanan Android Pie güncellemesiyle birlikte önemli özellikler kazanmıştı. Eklentileri tek bir menüden hızlı bir şekilde yönetilme, metin boyutlarını daha kolay ayarlama ve hızlı erişim menüsü gibi birçok yeniliğe ev sahipliği yapan uygulama, kullanıcılara çok daha kaliteli bir tarayıcı deneyimi sunuyor.

Peki, siz mobil platformda hangi internet tarayıcısını kullanmayı tercih ediyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Samsung İnternet Tarayıcısı uygulamasını aşağıdan indirebilirsiniz: