Samsung'un Yeni Modeli Göründü: Samsung A9 Star

Bir süre önce Samsung'un orta seviye için yeni bir model çıkaracağı dile getirilmişti. Bu telefon isim olarak G8850 (A9 Star) şeklinde tanımlanıyorken net bir bilgi yer almıyordu. Ancak bu sabah sızdırılan bir videoya göre Samsung'un A9 Star üzerinde çalıştığı kanıtlanmış oldu.

TENAA tarafından ortaya atılan videoda, Samsung'un yeni orta seviye cihazının çalışır halde olduğu gözlemleniyor. 6.2 inçlik AMOLED 1080x2220 çözünürlüğünde bir ekrana sahip olan Samsung A9 Star'ın Galax S9+'tan çok daha ince olduğu belirtildi. 3700 mAh kapasiteli bataryaya sahip olan cihazın S9 ailesine göre daha uzun ve daha geniş boyutlarda olduğu ifade edildi.

Kamera konusunda ise arkada çift kamera kurulumuna yer veren A9 Star'ın 24MP + 16MP çözünürlüğünde kamerayı barındırdığını belirtmek gerekiyor. Ön taraftaki selfie kamerasının ise tek 24MP olduğu söyleniyorken, bu kameraların orta segment için bir hayli başarılı olacağı düşünülüyor. Bunların dışında 4GB RAM kapasitesine sahip olacağı söylenen cihazda Android 8.0 Oreo bulunuyor. Yonga seti konusunda ise net bir bilgi bulunmadığını hatırlatmak gerekiyor.

Henüz Samsung A9 Star'ın tanıtım tarihi ve fiyatı belli değilken, Koreli şirketin orta seviyedeki bu cihazından çok şey beklediği ifade edildi. Bakalım Samsung bu modelde istediği satışı gerçekleştirebilecek mi?