Samsung Yeni Galaxy A Serisi Akıllı Telefonlarını Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

Samsung Yeni Galaxy A Serisi Akıllı Telefonlarını Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

Ünlü akıllı telefon üreticisi Samsung, yeni Galaxy A serisi ile 3 yeni akıllı telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Gün geçmiyor ki yeni bir akılı telefon ortaya çıkmasın. Özellikle LG ve Xiaomi gibi üreticilerin pazar paylarının her geçen gün artış göstermesi, görünen o ki Samsung'u korkutmuş durumda. Özellikle Xiaomi'nin Çin ve Hindistan pazarında gösterdiği başarıdan sonra Samsung ve Apple cephelerinden yeni bir hamle bekleniyordu. Görünen o ki Samsung, Galaxy A serisi ile bu hamleyi yapmaya hazırlanıyor.

Bir süre öncesine kadar dedikodu olarak adını duyduğumuz Galaxy A serisi, çıkan haberlere göre Galaxy A3, Galaxy A5 ve Galaxy A7 olmak üzere 3 farklı modeli içerisinde bulunduruyor ve orta segmente yönelik olarak üretiliyor. Dedikodulara göre Galaxy A3, Snapdragon 410 1.2 GHz işlemciye, 1 GB sistem belleğine ve 4.5 inçlik 540x960 çözünürlüğünde ekrana sahip olacak. Yine dedikodulara göre Galaxy A7 ise Snapgragon 615 1.5 GHz işlemci ile birlikte 2 GB sistem belleğine ve 5.2 inçlik FULL HD ekrana sahip. Cihazların fiyatları konusunda kesinleşmiş bir açıklama olmasa da beklentiler 350 dolar ile 500 dolar arasında satış fiyatları olacağı yönünde.

Samsung'un akıllı telefon pazarıdan birinci sırada yer alıyor olması firmanın başarısının en büyük kanıtı. Ancak görünen o ki Samsung bunu garanti altına almak istiyor.

Google'ın Sağlık Uygulaması Google Fit Yayınlandı

YORUMLAR