Samsung'un Dahice Planı iPhone Kullanıcılarının Aklını Çelemedi

Samsung'un Dahice Planı iPhone Kullanıcılarının Aklını Çelemedi

Geçtiğimiz haftalarda Samsung Galaxy Note 5’in iPhone kullanıcılarına yaptığı “bir ay boyunca bedava” deneme teklifi pek başarılı olamadı.

ABD’de uygulamaya konulan Samsung Galaxy Note 5’i bir ay bedava kullan teklifi, sadece iPhone kullanıcıları için geçerliydi. Galaxy S6 Edge Plus ve Galaxy Note 5 için Samsung, "Muazzam Test Sürüşü" adı altında bir kampanya düzenlemişti. Kampanya 30 gün süreyle iPhone sahiplerinin Galaxy S6 Edge Plus veya Galaxy Note 5 denemelerine olanak tanıyordu.

Açıklanan ABD pazarı rakamlarına göre, bu proje Samsung’un ABD’de pazar payını artırmadığı gibi açıklanmasına günler kalan iPhone 6s çıkışını bekleyen kullanıcılarında aklını çelmeyi başaramadı. Öte yandan ABD’de Android telefon pazarı düşüş yaşıyor. Apple iPhone satışları Nisan ile Temmuz ayları arasında yüzde 1.1 artış gösterirken Samsung’un satışları da yüzde 1.3 oranında gerilemiş.

Bu rakamları göz önüne alırsak Samsung’un Bedava Galaxy Note 5 Test Sürüşü kampanyasına rağmen Apple’ın Android kullanıcılarının aklını daha çok çeldiği anlaşılabilir.

ABD pazarında hızlı kan kaybeden Android telefonlar Samsung, LG ve HTC olarak belirlenmiş. iPhone 6s’in tanıtımından sonra piyasada dengelerin daha da değişeceği tahmin ediliyor. ABD’de Android pazarı yüzde 52.2’den yüzde 51.4’e gerilemiş durumda.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, Android Telefonlar İçin Büyük Sorun Oluşturuyor

Android Telefonların Hükümdarlığı Tehlikeye Giriyor, Pazar Geriliyor

YORUMLAR