Samsung'un Galaxy S6 Edge Pişmanlığı

Samsung'un Galaxy S6 Edge Pişmanlığı

Tüketiciler Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge serisini çok benimsedi ve merakla bekliyor. Ön siparişlerin ardından Samsung üretimi artırdı, ancak bir konuda küçük bir pürüz var.Elbette Samsung gibi bir mobil telefon devi için ön siparişlerin 20 milyonu geçmiş olması son derece umut verici bir gelişme. Üretimi bu anlamda körüklemek de doğru bir strateji ancak gün geçtikçe ön siparişlerin artması Samsung’u düşündürmeye başladı. Özellikle Samsung Galaxy S6 Edge üretim bandında sıkıntılar baş gösteriyor.

Bu sıkıntının sebebi şu; Samsung Galaxy S6 Edge alışıla gelmiş Samsung mobil telefonlarının çok ötesinde bir tasarıma sahip. Aslında piyasaya S6'dan daha pahalı olarak sürülmesinin sebebi de bu. Edge üretim bandında kardeşi S6'dan daha pahalıya mal oluyor.

Özellikle ekranda kullanılan Gorilla Glass 4'ün özel olarak işlenmesi ve termal yöntemlerle k kenarlarının eğilmesi hem maliyeti artırıyor hem de üretim zamanını artırıyor. Samsung Galaxy S6 Edge'in ekran kenarlarının kıvrılabilmesi için 800 santigrat dereceye kadar ısıtılması ve öyle işlenmesi gerekiyor. Isıtılan Gorilla Glass 4'ün parlatılıp cilalanması ise yaklaşık 40 dakika sürüyor. İş tamamen ekranla da bitmiyor. Kasanın da ekranla uyumlu olabilmesi için standart kalıplardan daha farklı işlemlere tabi tutulması gerekiyor.

Üretim bantlarını bu kadar oyalayan bir tasarım doğal olarak Samsung’un canını sıkıyor.

Samsung Galaxy S6 EdgeBasın Fotoğrafları

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge Karşılaştırması

YORUMLAR