Samsung'un İlk Tizen Akıllı Telefonu Ertelendi

Samsung'un İlk Tizen Akıllı Telefonu Ertelendi

Samsung'un Android akıllı telefonlardaki başarısına rağmen kendi geliştirdiği Tizen işletim sistemi ile de yeni telefonlar piyasaya sürmeye çalışması kendini Google'dan bir miktar bağımsızlaştırma çabası olarak görülüyordu ve işletim sistemini kullanan ilk akıllı telefonun Ağustos ayında resmen tanıtılması bekleniyordu ancak Samsung'da işler biraz yolunda olmayabilir. Zira cihazın 2 ay ertelendiği resmi olarak onaylandı ve meraklananların biraz daha beklemesi gerekecek.

Samsung'un Tizen'e dair bazı sorunlarla boğuştuğu ve özellikle uygulama mağazasına dair geliştirmelerin devam ettiği söylenenler arasında. Hem Samsung hem de Intel ortak bir şekilde uygulamaların genel çerçevesini tasarlıyorlar ancak hem daha fazla optimizasyonun hem de daha fazla uygulamanın varolması gerektiğine dair fikir birliğine varmış durumdalar.

Şirketin daha önceki işletim sistemi Bada'yı kullanan Wave serisi 2011 yılının sonunda 10 milyonluk satışa ulaşmıştı ve dönemine göre oldukça yüksek bir başarı yakalamıştı. Tizen'in de benzer bir başarı yakalaması ve Bada'yı geçmesi bekleniyor. Zira bu başarısına rağmen Bada çok uzun soluklu olamamış ve iOS ile Android karşısında yenilgiye uğramıştı.

Elbette aynı anda Ubuntu Mobile'ın geliştirilmeye devam etmesi, Firefox OS'un ise şu günlerde piyasaya girmesi nedeniyle Tizen'in işi oldukça zorlaşacak gibi görünüyor.

Facebook sohbet penceresinde yeni smileyler geldi

YORUMLAR