Samsung'un Yeni Uygulaması Flow, Uygulama Mağazasındaki Yerini Aldı

Samsung'un Yeni Uygulaması Flow, Uygulama Mağazasındaki Yerini Aldı

Samsung, Android telefon ve tabletleriniz arasında geçiş ve transferler yapabilmenizi sağlayan yeni uygulaması Samsung Flow uygulaması yayınladı. Google Play üzerinde yerini alan Samsung Flow, ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Telefonunuzda gördüğünüz bir haberi tabletinize transfer etmek, evde hazırladığınız sunumu mobil cihazınız üzerinden tamamlamak, navigasyon işlemini tabletinizden telefona göndermek vb. şekilde mobil cihaz geçişleri yapabilmenizi sağlayan uygulama tüm Android telefon ve tablet sahiplerine hitap etmiyor olsa da, hem telefon hem de tablet sahibi olan kullanıcıların cihazlarınızı daha efektif kullanabilmesini sağlıyor.

Henüz beta aşamasında olan uygulama kısa süre içerisinde normal versiyona geçiş yapacaktır diye düşünüyorum. Beta sürecinde olduğu için desteklediği cihaz sayısı da oldukça sınırlı. Samsung telefon ve tablet üzerinde çalışan uygulama, şu an sadece Samsung'un en son çıkardığı güçlü ve yeni cihazlar üzerinde çalışıyor. Bu cihazların listesi aşağıdkai gibidir:

  • Galaxy S5, S6 ve S6 Edge
  • Galaxy Alpha
  • Note 4 ve Note Edge
  • Galaxy Tab S

Eğer yukarıdaki listede yer alan cihazlara sahpseniz uygulamayı ücretsiz olarak indirip telefon ve tabletlerinizi yapacağınız işlemlere göre daha verimli kullanabilirsiniz. Farklı platformlardan transfer işlemlerini kolaylaştıran Samsung Flow, geçiş işlemleri dışında yapmak istediğiniz işlemleri daha sonra yapabilmeniz için bir de görevler menüsü bulunduruyor. Örneğin telefonunuzda bir haber gördünüz ve okumaya vaktiniz yok. Hemen bu haberi görevlere keleyerek daha sonra ister telefonunuz üzerinde isterseniz de tabletiniz üzerinde okuyabilirsiniz.

İlerleyen süreçte hem uygulamanın daha da geliştirileceğini hem de desteklenen cihaz sayısının artacağını düşünüyorum. Eğer Samsung Flow'u deneme şansı bulduysanız, ilk izlenimlerinizi bizlerle aşağıdaki yorum bölümünden ya da Twitter üzerinden Tweet atarak iletebilirsiniz.

Google Chrome 43 ile Güvenlik Sorunları Giderildi

YORUMLAR