Samsung'un Yuvarlak Ekranlı Saatleri Ortaya Çıktı

Samsung'un Yuvarlak Ekranlı Saatleri Ortaya Çıktı

Samsung'un giyilebilir teknoloji pazarına sürmesi beklenen yeni akıllı saatlerinin yuvarlak ekranlı olacağına dair dedikoduları zaten duymuştuk. Yeni patent resimleri söylentilerin aslı olduğunu kanıtlar nitelikte.

Samsung'un Androidli Gear Live ve Tizenli Gear 2 akıllı saatleri köşeli tasarımlara sahipken, yeni saatleri için teknoloji devi köşeleri yuvarlatmaya hazırlanıyor. Yeni aldığı patentlerin resimleri ortaya çıkan Samsung, birisi tamamen yuvarlak, diğeri yuvarlatılmış köşelere sahip kare tasarımıyla iki saat tasarımını sahiplendi. Her iki tasarımda da dikkat çeken ayrıntı, kamerası olduğu düşünülen birer kayışa sahip olmaları. Bildiğimiz gibi Android şimdilik saat işletim sisteminde kamerayı desteklemiyor. Dolayısıyla Samsung'un patent görselleri kafa karıştırıyor.

Samsung eğer bu saatleri somutlaştırıp piyasaya sürecekse, Android'in desteğini mi bekler, yoksa Tizen'i mi tercih eder, şimdilik öngöremiyoruz. 2013'te başvurusu yapılan ve patenti yeni alınan saatler belli ki Andnroid kamera desteği göz önünde bulundurulmadan tasarlanmış. Samsung'un kararı için takipte olacağız.

Google'a Alışveriş Değerlendirme Sistemi Geliyor!

BlackBerry Messenger, Tüm Windows Phone Kullanıcılarına Açıldı

YORUMLAR