Şarjı 7 Gün Dayanan Telefonlar Geliyor

Şarjı 7 Gün Dayanan Telefonlar Geliyor

Tüm akıllı telefonların tek ortak problemi olarak gösterilen batarya süresi artık sorun olmaktan çıkıyor. İngiltere merkezli bir firma, telefonların şarj süresini uzatacak bir yöntem buldu.

Akıllı telefon üreticileri bugünlerde oldukça heyecanlandırıcı çalışmalar yapıyorlar. Kamera kalitesi, ekran boyutları, parmak izi tarayıcılar gibi çalışmalar hızla gelişirken, cihazların kalitsi de artıyor. Ancak neredeyse tüm akıllı telefonların ortak sorunu olan batarya ömrünün kısa olması hala üreticilerin üstesinden gelemedikleri bir durum. Şarj süresini uzatmak için çeşitli girişimler yapıldıysa da, bir çoğu kullanıcıyı tatmin etmekten uzak deneyimlerle sonuçlanmıştı. Ama bu sorunun da halledilmesine çok az kalmış gibi görünüyor. Yeni edindiğimiz bir bilgiye göre Intelligent Energy Holdings tarafından batarya ömrünü kesin olarak uzatacak bir yöntem bulunmuş.

Yıllardır batarya teknolojileri üzerine çalışmalar yapan firma, bu sefer akıllı telefonların batarya sorunlarına kesin bir çözüm yolu bulduğuna inanıyor. İngiltere merkezli firma, geliştirdiği yakıt hücresiyle tek şarj ile 7 gün batarya ömrünü vaat ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan şirketin yöneticilerinden Henri Winand, "bir telefon üreticisiyle iyi bir ortaklık kurabilirsek yaklaşık iki yıl içerisinde bu teknolojiyi telefonlarda kullanılabilir hale getirebiliriz." şeklinde konuşuyor.

Apple Kablosuz Şarj Özelliğine Sahip iPhone İçin Harekete Geçti

Apple Şarj Aletleri İçin Değişim Programı Başlattı

YORUMLAR