Şarkıcı Psy, Elmas 'Youtube Play Tuşu' Sahibi Oldu

Şarkıcı Psy, Elmas 'Youtube Play Tuşu' Sahibi Oldu

2012 yılında Gangnam Style adlı şarkısıyla Youtube izlenme rekorunu kırıp, tarihe geçen Güney Koreli şarkıcı Psy, Youtube’da 10 milyon takipçiye ulaşmasının ardından Elmas bir Youtube Play Tuşu'nun sahibi oldu.

Bilindiği üzere Youtube, özel üretim "play tuşlarıyla" Youtube’da belli takipçi eşiklerini aşan video fenomenlerini ödüllendiriyor. Güney Koreli şarkıcı Psy, dün yayınladığı video ile Elmas Youtube ödülünü aldığını takipçileriyle de paylaştı. Her play tuşu farklı bir takipçi sayısına ulaşıldığını simgelerken, Psy’ın aldığı Elmas Youtube Oynat Tuşu, 10 milyon takipçi eşiğinin aşıldığını ifade ediyor.

Son iki şarkısı “I Luv It” ve “New Face” 30’ar milyon kişi tarafından izlenirken, bu iki şarkının katkısı ile Elmas Play Tuşu’nun geldiği düşünülüyor. Güney Koreli şarkıcı, halihazırda Youtube tarihinin en çok izlenen videosu unvanını hala elinde bulunduruyor.

Youtube’da kırılması güç bir rekora imza atan Psy’ın ulaştığı 10 milyon takipçi sayısına daha önce Jenna Marbles, Ryan Higa ve Fine Brothers kanalları tarafından da ulaşılmıştı.

YouTube’da Ramazan’a Özel “Yoodle” ve İçerikler

Yeni İnternet Dizimiz Görünen Adam YouTube'da!

YORUMLAR