Selfie Çekerken Ölenlerin Sayısı Köpekbalıklarına Kurban Gidenlerden Fazla

Selfie Çekerken Ölenlerin Sayısı Köpekbalıklarına Kurban Gidenlerden Fazla

Yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre, bu yıl selfie çekerken ölenlerin sayısı köpekbalığı saldırılarında hayatını kaybedenlerden fazla.

Her ne kadar köpekbalıklarını dünyanın en tehlikeli yırtıcılarından biri olarak kabul etsek de, insanoğlu hala her konuda elinde tuttuğu “kendine zarar verme” rekorunu 2015 yılında köpek balıklarının elinden almayı başardı. Kısaca istikrarlı bir şekilde kendi kendimizin felaketi olmaya devam ediyoruz.

Yapılan araştırmadan çıkan sonuçlara göre 2015 yılında 12 kişi selfie çekerken hayatını kaybetti. Öte yandan köpek balığı saldırısına uğrayarak ölenlerin sayısı 8 olarak saptandı.

İnsanlar selfie çekerken araba altında kalıyor, uçurumlara düşebiliyor, silahla poz verirken ölebiliyorlar. Bu sene benzer şekillerde 12 kişi selfie uğruna hayatını kaybetmiş. Bu ölümcül sonuçlar daha çok Rusya, Avustralya ve güney Amerika rapor edilmiş. Selfie tutkunlarının daha eksantrik resimler çekerek sosyal medya da hava atması 2015 yılında 12 kişinin canına mal olmuş.

Avustralya ve Rusya tehlike yerlerde selfie çekilmemesi için bir dizi uyarı levhası tasarlamış. Orijinal olarak Rusya’nın fikri olan bu uyarı levhalarıülkenin çeşitli doğal ve turistik bölgelerine yerleştiriliyor. Benzer işaretleri çok yakında dünyanın her yerinde görebiliriz. 

İşte 2015 yılında çekilmiş 25 en tehlikeli selfie örneği.

Selfie Düşkünleri için En İyi 5 iOS Selfie Uygulaması

En İyi 5 Selfie Uygulaması

YORUMLAR