Selfie Tutkusu Yüzünden Vahşi Hayvan Çaldı!

Selfie Tutkusu Yüzünden Vahşi Hayvan Çaldı!

İnsanoğlunun anlam verilemeyen bir şekilde doğayı katletme alışkanlığı maalesef yeni bir cana mal oldu. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz haftalarda bir yunus yavrusunun sahilde onunla selfie çekilmek isteyen insanlar nedeniyle hayatını kaybettiği haber olmuştu. Bu yetmezmiş gibi bir deniz kaplumbağası benzer şekilde okyanustan sahile çıkarılarak selfie için kullanılmaya çalışılmış ve zarar görmüştü. Bütün bu olaylarda ortak bir nokta vardı; o da tamamen mantık sınırlarını aşan bir şekilde hayvanların zarar gördüğüydü.

Bu haberimize konu olan olay da önceki olaylardan farklı değil. Amerika'nın Michigan eyaletinde yaşayan bir kadın evcil hayvanı olarak yetiştirmek ve selfieler çekilmek üzere ormandan koruma altında olan geyik yavrularını kaçırmış. Neyse ki resmi kurumlar bu olayın farkına vardıktan sonra koruma altındaki yavruları ormana geri döndürebilmek için harekete geçmiş ve 4 adet yavruyu kadının evinden zorla alarak rehabilitasyon merkezine yönlendirmiş. Fakat yavrulardan bir tanesi bu yolculuk esnasında hayatını kaybetmiş. Yavrulardan bir tanesinin doğaya geri döndüğü, diğer ikisinin halen rehabilitasyonda olduğu bilgisi paylaşılıyor.

Yaşanan bu olaylardan sonra yavrulardan birinin ölümüne sebep olan kadının pişman olduğunu düşünebilirsiniz; fakat aksine Karen Hofstetter adlı kadın Facebook üzerinden paylaştığı iletide resmi kurumlara hakaretler yağdırırken önüne çıkan her hayvanı öldüreceğine dair tehditler savurmuş. Hofstetter yayınladığı bu iletiyi sonradan silerek paylaşımı için özür dilemiş, hayatı boyunca hiçbir hayvanı öldürmediğiini dile getirmiş. Fakat yine de bu tavrı doğal ortamında yaşaması gereken bir hayvanı alıkoyarak ölümüne sebep olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Karen Hofstetter'a koruma altındaki bir hayvanı çaldığı için yavru başına 1000 dolarlık bir ceza kesilmiş; fakat kadın bu cezayı anlaşma yoluyla 575 dolara indirebilmiş.

Köpekbalıkları ile Yüzmek Selfie Çekmekten Daha Güvenli

Hunharca Akıllı Telefon Kullanarak Kendilerine Zarar Veren İbretlik İnsanlar

YORUMLAR