Sharp, Çerçevesiz Ekranlı Telefonu Corner R’ı Tanıttı

Sharp, Çerçevesiz Ekranlı Telefonu Corner R’ı Tanıttı

Sharp’ın yeni akıllı telefonu Corner R, çerçevesiz ekranı kıvrımlı ekran kenarları ile akıllı telefon sektörünün en şık cihazlarından birisi olmaya aday.

Akıllı telefon sektörünün sıra dışı firmalarından birisi olan Sharp, yeni cihazı Corner R'ı tanıttı. Oldukça şık ve ilginci bir tasarıma sahip olan Corner R, çerçevesiz ekranı ve kasivli ekran kenarlarıyla dikkat çekiyor.

Japon akıllı telefon üreticisi tarafından Tokyo’da düzenlenen CEATEC isimli etkinlikte sergilenen akıllı telefon, Sharp’ın daha önceden tanıttığı Aquos Crystal’in bir üst modeli olarak görülüyor. Her iki telefonda da kendi geliştirdiği çerçevesiz tasarımını kullanmış olan Sharp, Corner R’ın sürücü devrelerini ve ekranını çerçeve üzerinden değil, direkt olarak birbirine bağlamış. Bu da diğer birçok akıllı telefondan farklı olarak Corner R’ın tamamen çerçevesiz olmasını ve kıvrımlı ekran kullanmasını mümkün kılmış.

5.2 inch ekran boyutuna, IGZO LCD paneline, 1920 x 1080 ekran çözünürlüğüne ve 425 ppi piksel yoğunluğuna sahip olan akıllı telefonun sıra dışı tasarımı, bazı sorunları da beraberinde getirmiş. Örneğin, ekranının tamamen çerçevesiz olmasından ötürü akıllı telefonun ön kamerası yok.

Sharp Yeni Android Telefonu Aquos Mini’yi Duyurdu

YORUMLAR