Sıkı Durun! Karayip Korsanları Serisi Geri Dönüyor!

Karayip Korsanları Geri Dönüyor!

Disney, sinema tarihinin unutulmaz serilerinden bir tanesi olan Pirates of the Caribbean’ı (Karayip Korsanları) yeniden çekmek için Deadpool’un senaristleri Rhett Reese ve Paul Wernick ile masaya oturdu.

Beyaz perdedeki macerasına 2003 yılında başlayan Karayip Korsanları, ilk filmiyle muazzam bir başarının altına imza atmıştı. Ardından gelen dört filmle görkemli yolculuğuna devam eden fantastik seri, dünya çapında toplam 4,5 milyar dolar gişe hasılatı elde etmişti.

Johnny Depp’in, Rolling Stones'un efsanevi gitaristi Keith Richards’tan ilham alarak canlandırdığı Jack Sparrow, Orlando Bloom’un oynadığı Will Turner ve Geoffrey Rush’ın hayat verdiği Barbossa karakterleri ise Hollywood’un unutulmazları arasında girdi.

Pirates of the Caribbean

Deadline ’ın haberine göre Disney, ikonik seriye dayanan görkemli bir remake projesine imza atmak için çalışmalara başladı. 

Deadpool’un arkasındaki yazarlar Rhett Reese ve Paul Wernick ile görüşen stüdyo, yeni Karayip Korsanları’nın senaryosunu başarılı ikiliye emanet edecek. Reese ve Wernick şu sıralar Ryan Reynolds'ın oynadığı Netflix yapımı aksiyon filmi 6 Underground  ve Zombieland 2  ile ilgileniyor. 

Orijinal serinin yapımcısı Jerry Bruckheimer, geminin rüzgarı olmaya devam edecek, ancak bu noktada başka kimlerin geri döneceğini söylemek için çok erken. Nitekim Jack Sparrow gibi profili yüksek karakterlere kimin hayat vereceği de henüz belli değil.

Yeni Karayip Korsanları serisi için önümüzdeki günlerde çok daha fazla bilgiye ulaşacağımızı tahmin ediyoruz.