SkyDrive 250 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

SkyDrive 250 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Cloud Storage yani bulut depolama servislerinin popülerliği 2011'den itibaren yükselişe geçti ve hala da hız kesmemiş görünüyor. Hem yeni girişimlerin hem de büyük teknoloji devlerinin uzak duramadığı bu alanda öne çıkan ürünler Dropbox, Google Drive, Yandex.Disk ve SkyDrive olarak görünüyor ve hepsinin avantajları ile dezavantajları mevcut.

SkyDrive Microsoft'un kendi bulut depolama hizmeti ve varolan Microsoft hesapları ile senkronize bir şekilde çalışıyor. Bir süre diğer servislerin gerisinde kalan SkyDrive bu sefer arkasına rüzgarı almış gibi görünüyor ve toplamda 250 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda. Bunun 50 milyonunun ise Windows 8'in piyasaya sürülmesinin ardından servise üye olduğu belirtiliyor. Özellikle Windows 8 içerisinde büyük bir SkyDrive entegrasyonu olduğunu düşündüğümüzde yeni işletim sisteminin SkyDrive kullanımını nasıl arttırdığını görebiliyoruz.

Diğer bulut depolama servisleri içerisinde yer alan Dropbox'ın ve Google Drive'ın da en sık tercih edilenler arasında olmaları elbette Microsoft'un işini zorlaştırıyor. Zira Dropbox sağladığı yüksek boş alan ve kullanım kolaylığı, Google Drive ise döküman düzenleme yani Google Docs entegrasyonuyla göz dolduruyor.

Her ne kadar SkyDrive da Microsoft Office entegrasyonu ve online düzenleme araçları barındırsa da henüz Google'ın hizmetlerinin popülaritesini yakalayamamış durumda. İlerleyen dönemde Microsoft'un kullanımı daha da genişletmek için nasıl bir politika izleyeceğini göreceğiz.

Microsoft 100 milyon Windows 8 lisansı sattı

YORUMLAR