Skype Dünya Genelinde Çöktü!

Skype Dünya Genelinde Çöktü!

Dünya genelinde en çok kullanılan ücretsiz anlık mesajlaşma, görüntülü sohbet uygulaması Skype, dünya genelinde çöktü. Skype’ın durum ayarlarında yaşanan bir sorun tespit edildiğini söyleyen Skype, sorunu hala çözebilmiş değil. Kullanıcılar sabah saatinden bu yana sosyal mecralar üzerinden yaşadıkları sorunu ekran görüntüleriyle birlikte bildirmelerine rağmen şu anda masaüstü ve mobil platformlarda sorun devam etmekte.

Daha çok anlık olarak mesajlaşmak ve görüntülü sohbet etmek için kullandığımız Skype, sabah saatlerinden bu yana dünya çapında çökmüş durumda. Skype’ın resmi sayfası üzerinden yaptığı açıklamada da net bir bilgi paylaşılmadı. Sorunun Skype’ın durum ayarlarından kaynaklı oluştuğu ve bundan etkilenen kullanıcıların masaüstü ve mobil platformlarda durumlarını güncelleyemedikleri, kişilerini çevrimdışı olarak gördükleri, Skype aramaları gerçekleştiremedikleri belirtildi. Öte yandan mesajların iletildiği, durum sorununun Web için Skype’ı etkilemediği eklendi.

Skype, sorunu düzeltmek adına çalıştıklarını ve en kısa sürede güncelleme yayınlacaklarını da resmi sitesi üzerinden yaptığı açıklamasına eklemiş.

Güncelleme:  Skype, an itibarıyla sosyal kanalları ve resmi sitesi üzerinden sorunun çözüldüğünü paylaştı:

YORUMLAR