Slenderman Belgeselinin Fragmanı Yayınlandı!

Slenderman Belgeselinin Fragmanı Yayınlandı!

Game of Thrones gibi dünyaca ünlü televizyon dizileriyle yakından tanıdığımız HBO, birçok video oyuna konu olan Slenderman efsanesini belgeselleştiriyor. Slenderman aslında ilk olarak 2009 yılında ortaya çıkmış bir hayali yaratıktı. Eric Knudsen tarafından yaratılmış bu karakter doğaüstü yeteneklere sahipti ve zayıf yapısına rağmen anormal derecede uzundu. Sürekli takım elbise giyen Slenderman'in dikkat çeken yönü ise çocukları izleyerek kaçırmasıydı.

Slenderman her ne kadar kurgusal bir karakter olsa da bu kurgu hikayenin etkileri gerçek hayata da yansımıştı ve korkunç bir olay gerçekleşmişti. 2014 yılında, Amerika'da internet üzerinden Slenderman hikayelerini okuyan okul çağındaki 2 kız arkadaş, yine kendileri gibi 12 yaşında olan bir başka arkadaşlarını kandırıp ormanlık alana götürmüşlerdi ve sonrasında 19 kere bıçaklamışlardı. Bıçaklandıktan sonra yola çıkan küçük kız ise yoldan geçen bir bisikletçi tarafından bulunmuş ve sağlık ekiplerine haber verildikten sonra kıl payıyla hayata döndürülmüştü.

Bu korkunç sladırıyı gerçekleştiren 2 arkadaş ise saldırıyı Slenderman'in isteklerini durdurmak, onu sakinleştirmek için böyle bir eeylem yaptıklarını açıklamışlardı. İşte HBO'nun Beware the Slenderman adlı belgeseli bu olay üzerinde yoğunlaşacak ve olayın en ince detaylarını ekranlara taşıyacak.

Beware the Slenderman halen çekim aşamasında ve ne zaman yayına gireceği henüz belli değil. Buna rağmen aşağıdaki fragmanı izleyerek belgesel hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz:

Slender Man Korku Filmi Oluyor!

YORUMLAR