Snapchat Artık Daha Güvenli ve Kullanışlı

Snapchat Artık Daha Güvenli ve Kullanışlı

Kaybolan mesajlar paylaşma konusunda kullanıcılara yardımcı olan anlık mesajlaşma uygulaması Snapchat için yeni ve kapsamlı bir güncelleme yayınlandı. Snapchat için yayınlanan bu güncelleme ile uygulamaya yeni ve kullanışlı özelliklerin kazandırılmasının yanında kullanıcıların kişisel bilgi güvenliğini koruyacak tedbirler de alınıyor. Güncellemenin en dikkat çeken özelliği uygulamanın kamera kullanımı konusunda yapılan değişiklik. Güncelleme öncesinde Snapchat ile video çekerken sadece kayda başladığımız kamerayı kullanabiliyorduk. Artık akıllı telefonunuzun veya tabletinizin her iki kamerasını da kullanabileceksiniz; Snapchat'in yeni versiyonunda video çekerken ekrana iki kere arka arkaya dokunduğunuzda ön ve arka kamera arasında geçiş yapılabiliyor.

Snapchat güncellemesinin bir diğer büyük yeniliği de artık uygulamada 2 aşamalı giriş yönteminin kullanılacak olması. Hatırlanacağı üzere Snapchat önceden hacklenmiş ve güvenlik konusunda ciddi bir şekilde eleştirilmişti. Güncellemeden sonra SMS doğrulama koduyla Snapchat'e giriş yapabileceğiz ve böylece kişisel bilgilerimizin ve hesap detaylarımızın çalınmasını engelleyebileceğiz.

Snapchat güncellemesinin bir diğer yeniliği de uygulamanın pil durumunuzu takip ederek size bu duruma uygun filtreler sunması. Eğer piliniz doluysa gülen ve yeşil bir pil ile bu durumu mesajlaştığınız arkadaşlarınıza bildirebilecekseniz. Eğer pil seviyeniz düşükse boşalmış ve mutsuz görünen bir pil ile durumu arkadaşlarınıza bildirebileceksiniz.

Snapchat'ın güncellenmiş versiyonlarını bu bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz:

WhatsApp iOS Üzerinde Güncellendi, İşte Yeni Özellikleri

YORUMLAR