Snapchat Artık Kullanıcılara Kendi Ürettiği İçerikleri Sunmayacak

Snapchat Artık Kullanıcılara Kendi Ürettiği İçerikleri Sunmayacak

Snapchat'in gençler arasındaki yüksek popülerliğine rağmen gelir sıkıntıları yaşadığı ve gerçek anlamda kar edemediği biliniyor. Dolayısıyla şirketin hem masraflarının altından kalkabilmek hem de kaliteli hizmet vermeye devam edebilmek için zaman zaman beklenmedik adımlar attığını da söylemek mümkün. Fakat şimdiye dek uygulama içi satın alma seçenekleri ya da reklamlar ile beklediği ilgiyi yakalayamayan Snapchat'in kendi içeriğini ürettiği Snap Channel'ı da yayından kaldıracağı belirtiliyor.

Snap Channel,i Snapchat'in kendi ekibinin oluşturduğu videolardan oluşan özel bir kanaldı ve kullanıcıların uygulamaya ilgisini sağlarken aynı zamanda reklamverenlerden de reklamlar alınması planlanıyordu. Ancak maalesef Snap Channel da gereken ilgiyi yakalayamadı ve kısa bir süre sonra bu özelliğin uygulamadan tamamen kaldırılacağı açıklandı.

Hali hazırda keşfetme bölümünden zaten Snap Channel'a olan bağlantı kaldırılmıştı ancak pek çok kişi bunu özelliğin geliştirileceği ve yeniden döneceği yönünde algılamıştı. Projenin maliyetlerini de işin içine katınca gelir getirme şansı olmadığına inanan Snapchat yönetimi, şimdilik keşfetme bölümünde partnerlerinin ürettiği içeriklerle devam edecek gibi görünüyor.

Son zamanlarda kendisine oldukça geniş bir stüdyo da tutan ve içeriklerini burada üreten ekibin ise dağıtılacağı açıklandı. Tabii ki işin başındaki Marcus Wiley de Snapchat ile yollarının ayrıldığını belirtmekten geri kalmadı.

Snapchat'i kullanmak için aşağıdaki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

YORUMLAR