Snapchat, Suudi Arabistan'ın İsteğiyle Al Jazeera'yı Yasakladı!

Snapchat, Suudi Arabistan'ın İsteğiyle Al Jazeera'yı Yasakladı!

Son dönemde istediği kullanılma sayılarına ulaşamayan Snapchat, arap yarımadasını karıştıracak bir nevi sosyal medya ambargosu uyguladı. Snapchat, Suudi Arabistan'ın isteği üzerine Katar'ın medya kuruluşu Al Jazeera hesabının Suudi Arabistan'da kullanımdan kaldırdı. 

Geçtiğimiz gün gerçekleşen bu olayda Snapchat tarafından yapılan açıklamada, "Söz konusu bu talep Suudi Arabistan hükümeti tarafından bize geldi. Biz de hizmet verdiğimiz ülkenin yasalarına uymak zorundayız." sözleri sarf edildi. Ayrıca Snapchat, bu olayın arkasında art niyetli bir amacın olmadığını da belirtti.

Düşünce kuruluşu olan Freedom House, yıllık İnternet Özgürlük Araştırması'nda Suudi Arabistan'ı "özgür değil" olarak değerlendirirken, Snapchat'i bu konuya dahil etmedi. Ayrıca uzun süredir Arap yarımadasında Katar'a büyük bir boykot yapılırken, bu yasaklama sadece Suudi Arabistan'da geçerli olacak. Snapchat'te şimdilik Al Jazeera kanalına Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır'dan ulaşılabiliyor. Ancak zaman içerisinde bu ülkelerden de Katar medyasına ambargo gelir mi, henüz bilinmiyor.

Markalar, Snapchat Yerine Instagram Hikayelerini Tercih Ediyor

Snapchat Yeni Pokemon Özelliğini Kullanıcılarına Sundu!

YORUMLAR