Snapdragon Takviyeli Samsung Kapaklı Android Telefon Göründü

Snapdragon Takviyeli Samsung Kapaklı Android Telefon Göründü

Daha önce internete sızan dedikodularda Samsung’un nostaljik, kapaklı bir Android akıllı telefon çıkaracağı konuşuluyordu. Bu artık bir dedikodu değil gibi görünüyor.

Dokunmatik ekranlar 2007’de hayatımıza hızla girerek, telefon kullanma alışkanlıklarımızı değiştirdiler. Ancak bazen insan güncel yetenekleri olan bir kapaklı telefonu da özlüyor. İşte tam da biz nostaljiden falan bahsederken, Çin TEENA sertifika merkezinde Samsung’un böyle bir model için başvurusu olduğu ortaya çıktı.

Yukarıda da resmini gördüğünüz G9198 kod adlı kapaklı telefon aslında bir Android akıllı cihaz. Hem ön yüzünde kapağının üzerinde, hem de doğal olarak iç tarafında 2 adet ekran taşıyor. Dokunmatik ve tamamen manuel olarak da kullanılabiliyor. Samsung G9198 kod adlı bu cihaz orta sınıf telefonlar kategorisine giriyor. 6 çekirdekli 1.8GHz Qualcomm Snapdragon 808 kullanıyor. Qulacomm’un bu çekirdeği neredeyse LG G4 ile aynı performansa sahip. TEENA sertifika listesinde Samsung G9198’in her iki ekranının da boyutları 3.91 inç olarak belirtiliyor.

G9198 4G ve LTE bağlantı kullanacak ve Android 5.1.1 Lollipop işletim sistemiyle çalışacak. Henüz resmi bir çıkış tarihi yok ancak TEENA’da yer alıyor olması yakında bu kapaklı Android ile karşılaşabileceğimiz anlamına geliyor. 

Samsung Galaxy A8'in Yeni Fotoğrafları Yayınlandı

Samsung Galaxy Note 5'in 3B Tasarım Videosu Sızdırıldı

YORUMLAR