SOMA Messenger'a Sesli ve Görüntülü Grup Konuşmaları Özelliği Geldi

SOMA Messenger'a Sesli ve Görüntülü Grup Konuşmaları Özelliği Geldi

Mobil mesajlaşma uygulamalarından SOMA, grup halinde sesli ve görüntülü görüşme özellikleri kazanıyor.

Diğer mesajlaşma uygulamalarından üstün güvenlik ve gizlilik özellikleriyle ayrılan SOMA Messenger, bu yeni özellik sayesinde 4 katılımcıya kadar sesli ve videolu grup görüşmesi sağlıyor. Bu katılımcılar ister iOS isterse de Android işletim sistemli mobil cihazlardan katılabiliyorlar.

SOMA’yı geliştiren firma Instanza, “The Harvard Innovation Lab” adlı departmandan ortaya çıkmış bir firma. Instanza’ya göre SOMA Messenger, bu sektörde kriptolu ve videolu grup görüşmesini ücretsiz olarak sunan tek mobil uygulama. Firma bunun yanı sıra bu uygulamanın CIA için bile yeteri derecede güvenlik sağlayabileceğini belirtiyor. Açıklamaların devamında SOMA’nın “Simple Optimized Messaging App” ifadesinin kısaltması olduğu belirtiliyor. Bu da sade ve optimize edilmiş bir mesajlaşma uygulaması anlamına geliyor.

Instanza’nın kurucularından Lei Guo ve Oliver Hayen, ayrıca bu ücretsiz mesajlaşma uygulamasının sürekli ücretsiz olarak kalacağını fakat ileride çeşitli reklamların eklenilmesinin düşünüldüğünü de belirtiyorlar. Videolu grup görüşmesi, kriptolu ücretsiz mesajlaşma gibi önemli özellikleriyle rakip uygulamaların bir adım önüne geçen SOMA’nın şu an için tek sıkıntısı kullanım oranının azlığı gibi görünüyor.

YORUMLAR