Sony 18 Yıllık PS2'ye Destek Vermeyi Bıraktı

İlk olarak 2000 yılında oyunseverlere sunulan ve Sony'nin baş tacı ürünlerinden olan Playstation 2 artık teknik destek kategorisine girmiyor. Yani artık Sony tarafından tamiratı yapılmayacak olan PS2'nin pek çok kişiye oyunu sevdirdiğini söylemek gerekiyor.

Playstation 2 hakkındaki ilk açıklamasını Haziran ayında yapan Japon şirket Sony, bozuk olan PS2'lerin 31 Ağustos'a kadar PlayStation klinik servis merkezlerine getirilmesini istemişti. Çünkü bu tarihten sonra PS2'lerin tamirat işleriyle ilgilenmeyecek olan şirket, artık tamamen bu üründen desteğini çekmiş durumda.

Ayrıca bazı donanımları üretilmediği için tam anlamıyla destek sunamayacağını da dile getiren Sony, 18 yıllık ürününe teknik destek sağlamasıyla alkışı hak etmiş gibi gözüküyor. Bundan sonra PS3 ve PS4 tamiratını yapacak olan üreticinin ilk olarak 2000 yılında Japonya'da PS2 satışlarına başladığını, 18 yıllık süreç içerisinde 150 milyonu aşkın Playstation 2 sattığını hatırlatmak gerekiyor.

Playstation 5 Ne Zaman Geliyor?

PlayStation Çıkış Tarihlerini Doğru Tahmin Eden Analist PlayStation 5 İçin Ne Diyor?

Sony'nin yeni ürünü PS5'in ise önümüzdeki yıl geleceği iddia ediliyor. 2019 yılında global pazara sunulacak olan yeni ürünün 4K çözünürlüğe ve PlayStation VR entegrasyonuna izin vereceği dile getiriliyor. Ancak ürün hakkında resmi bilgiler yer almadığı için bir süre daha beklemedeyiz.

YORUMLAR