Sony, Çalınan Verilerin Medyadan Silinmesini Talep Etti

Sony, Çalınan Verilerin Medyadan Silinmesini Talep Etti

Sony'nin geçtiğimiz günlerde yaşamış olduğu hack olayından sonra şirket belirli medya grupları ile iletişime geçerek çalışnan verilerin hacklenen e-postalardan kaldırılmasını talep etti. Hackerlar tarafından iletilen e-postalar ile yayılmaya çalışılan bu verilerin çok daha fazla yayılmasını önlemek isteyen Sony, medya kuruluşlarından bu verilerin yaygınlaşmasını önlemek amacıyla yok edilmelerini istedi.

Çalınan verilerin kopyalanmasının, indirilmesinin, başka bir yere yüklenmesinin yada daha fazla kişiye yayılmasının önüne geçmeye çalışan Sony, büyük medya kuruluşlarına 3 sayfalık bir mektup gönderek yardım talep etti. E-postalar ile dağıtılmaya çalışılan veriler Sony için oldukça önemli. Fakat işin daha da kötüsü Guardians of Peace isimli hacker grubu Christmas günü çok daha fazla veriyi açığa çıkaracağını duyurdu. Böyle bir durum gerçekleşirse Sony bir süre daha psilikleri temizlemekle uğraşabilir.

Hollywood yıldızlarının aldıkları maaşlara kadar ulaşılan verilerin de daha fazlasının ne olacağı internet Dünyası'nın merak ettikleri arasında. Umarım Sony bu hack olayından istediği şekilde sonuca ulaşır ve hacklenen tüm verilerin internet camiasından yok olmasını sağlar. Fakat internette bu tür ilgi çeken verilerin hiç bir zaman kaybolmayacağı kanısındayım. Şayet bu bilgileri gören herkes kolaylıkla indirerek istediği yerde saklayabilir.

WhatsApp Resmi Olarak Bilgisayarlarımıza Gelebilir

YORUMLAR