Sony Xperia M4 Aqua Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Sony Xperia M4 Aqua Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

İspanya'da devam eden MWC 2015 etkinliğinde iPad'e rakip olarak çıkardığı Xperia Z4 Tablet'ten sonra bir de orta segmente yönelik üretilen Xperia M4 akıllı telefonu tanıtan Sony, şovuna devam ediyor. Su geçirmez olarak tasarlanan Xperia M4 Aqua, orta segment telefonlara göre oldukça güzel donanıma sahip görünüyor.

Xperia M4 Teknik Özellikleri:

5 inç'lik 720P destekli ekrana sahip olan Xperia M4 Aqua'da 1.5 GHz hızında Qualcomm Snapdragon 615 Octa işlemci ve 2 GB RAM bulunuyor. İşlemci, RAM ve ekran özelliklerine bakıldığında orta segmente göre standart özelliklere sahip olan bir cihaza benzeyen Xperia M4, Sony'e göre detaylarına inildikçe farkını ortaya koyan bir ürün.

13 Megapiksellik kamerası ile oldukça kaliteli çekimler yapabileceğiniz cihaz üzerinde Sony'nin kendi kamerası bulunuyor. 13 MP'lik arka kamerası dışında kaliteli selfieler çekebilmenizi sağlayan 5 MP'lik ön kamera da fotoğraf çekimine önem verenlerin dikkatini çekebilir. Kameralar ile birlikte kamera uygulamalarını cihaz ile birlikte sunan Sony, Xperia M4'ü fotoğraf ve video çekimleri ile ön plana çıkarmayı düşünüyor gibi duruyor.

Cihazın bir diğer ve en önemli özelliklerinden bir tanesi ise, Xperia'nın amiral gemileri olan Z2 ve Z3 modellerinde olduğu gibi suya dayanıklı yani su geçirmez olması. Böylece su altında da fotoğraflar çekmenizi sağlayan cihazın bu özelliği de oldukça güzel diyebilirim. Özellikle orta segmente yer alan bir akıllı telefon için suya dayanıklılık oldukça önemli bir özellik olarak öne çıkıyor. 2400 mAh'lık bataryası ile ortalama kullanımlarda tahmini 2 - 2.5 gün dayanacak olan Xperia M4, bu konuda da sahiplerine problem çıkarmayacak gibi duruyor.

145.5 x 72.6 7.3 mm genişliklerinde olan telefonun 140 gram ağırlığında olması ise oldukça iyi. Ağır telefon taşımayı sevmeyen kullanıcılar hafif ve 5 inç olması nedeniyle cihazdan memnun kalabilirler.

XPeria M4 Çıkış Tarihi:

2015 yılının bahar aylarında piyasaya sunulacak olan Xperia M4, 80 farklı ülkede 100'den fazla dağıtıcı ile sunulacak.

Xperia M4 Fiyatı:

299 Euro olarak belirtilen fiyatı olmasına rağmen ülkeden ülkeye farklılık gösterecektir. Bu özellikler bir telefonun ülkemizde ortalama olarak 1200 - 1500 TL fiyat aralığında satılmasını bekliyorum. Fakat biraz daha yukarı yada aşağı da olabilir. 4 farklı renk seçeneği ile birlikte sunulacak olan Xperia M4 için eğer Sony'nin ürettiği akıllı telefon yada tabletleri seviyorsanız yada bu özelliklere yakın bir cihaz almak istiyorsanız bekleyebilirsiniz.

Xperia M4 Tanıtım Videosu:

Microsoft'un Yeni Tarayıcısı Spartan Bir Sonraki Windows 10 Önizlemesi ile Geliyor

YORUMLAR