Sony, Xperia VL İsimli Yeni Üst Sınıf Akıllı Telefonunu Tanıttı

Sony, Xperia VL İsimli Yeni Üst Sınıf Akıllı Telefonunu Tanıttı

Sony, Xperia VL isimli yeni akıllı telefonunu Japonya’da tanıttı ve Android işletim sistemini kullanan mobil cihazlarına bir yenisi eklemiş oldu.

Tasarımı ve güçlü donanım özellikleri ile Android telefonlar arasında üst sıralara oynayabilecek olan Xperia VL, 2012 sonuna doğru kullanıcılarla buluşabilecek.

NFC ve LTE teknolojilerine sahip bu yeni akıllı telefon, 4.3 inçlik HD ekrana sahip ve ekran Sony tarafından özel olarak geliştirilen Mobile Bravia Engine 2 teknolojisini kullanıyor. Telefonun arka kısmında yer alan kamera 13 MP. Hızlı çekim konusunda özel bir yeteneğe sahip kamera, düşük ışıklı ortamlarda yüksek performans göstermeye yönelik lense ve hızlı fotoğraf efektleri uygulayabilen yazılımlarına sahip.

Bu üründe yer alan ve cihazı diğerlerinden ayıran ilginç bir özellik ise telefonun toza ve suya karşı dirençli olacak şekilde tasarlanması ve kaplanması.

WALKMAN geleneğini Xperia VL üzerinde de görüyoruz ve Sony’nin bu cihaza eklediği ClearAudio+ gibi yazılımlarla sese, dolayısıyla da müzik severlere verdiği önemi hatırlıyoruz.

Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich sürümü ile çıkacak olan telefonun kısa bir süre sonra Android 4.1 sürümüne geçmesi bekleniyor.

Son olarak telefonda Qualcomm Snapdragon serisinden dört çekirdekli 1.5 GHz frekansında çalışan işlemcinin yer alacağı belirtelim.

YORUMLAR