Sony Xperia XZ1'in Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Sony Xperia XZ1'in Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Japonya merkezli Sony şirketinin üst düzey özelliklerle donattığı yeni telefonu Xperia XZ1 sızdırıldı. Geçen hafta Geekbench’te görülen XZ1, bu kez de GFXBench’te yakayı ele verdi.

Sony Xperia XZ1, 5.1 inçlik 1080×1920 çözünürlüğünde Full HD ekrana sahip olacak. Snapdragon 835 işlemcisinden gücünü alacak telefonda, Adreno 540 GPU bulunacak. Ayrıca XZ1, 4GB RAM ile 64GB depolama kapasitesine sahip olacak. Teknik detaylarına baktığımızda, telefon gerçekten üst düzey performans verecektir diye düşünüyorum.

Android 8.0 işletim sistemi barındıracak telefonda, 18MP arka kamera ve bir 12MP ön kamera yer alacak. Yani Sony, şimdilik bu telefonda çift kamera kullanma taraftarı değil. Ancak arka ve ön kameranın özelliklerinde, 4K çekim yapabilme bulunuyor.

Xperia XZ1'in, G8341 ve G8342 isminde olmak üzere çift modeli olacak. Bir versiyon tek sim destekli olacakken, diğer versiyonun da çift sim kartlı olacağı düşünülüyor. Ayrıca telefonun lansman tarihi olarak, en yakın etkinlik olan IFA 2017'de tanıtılacağı söylentiler arasında yer alıyor. Ancak Sony, IFA'dan bağımsız olarak daha erken bir tarihte lansman düzenleyebilir.

Sony Nostaljik Plaklara Geri Dönüyor

İris Tarama Gidiyor, Sony Xperia 3B Yüz Tarama Sistemi Geliyor

YORUMLAR