Sony Xperia XZ4 Daha Çıkmadan AnTuTu Rekoru Kırdı

Sony Xperia XZ4 AnTuTu

Henüz ismi ya da cismi resmi olarak belli olmayan yeni Sony Xperia XZ4, AnTuTu üzerinde rekor kırdı. Snapdragon 855 kullanacağı bilinen ve şimdilik l8134 olarak anılan telefon, uygulama üzerinde 395 bin üzerinde puan alarak, listenin en üst sırasında oturdu.

Yıllardır akıllı telefon pazarında kendine yer bulmaya çalışan Sony, bir türlü ürettiği amiral gemisi telefonlarda bekleneni karşılayamamıştı. Buna rağmen son yıllarda yaptığı tasarım değişikliğiyle daha çok kişinin ilgisini çekmeye başlayan Sony, Xperia XZ4 modeliyle daha iddialı bir çıkış yapmaya hazırlanıyordu. Bunun ilk emaresi ise AnTuTu skoruyla gün yüzüne çıktı.

Qualcomm tarafından geliştirilen ve henüz piyasadaki hiçbir telefonda kullanılmayan Snapdragon 855 ile raflardaki yerini alması beklenen Sony Xperia XZ4, resmi olarak tanıtılmamış olmasına karşın, birçok detayıyla karşımıza çıkmıştı. Snapdragon 855 ile üretilen ilk telefon olacağı tahmin edilen Xperia XZ4, bugün itibarıyla kendisini AnTuTu üzerinde de kendini gösterdi.

Telefonların donanım performanslarını ölçen AnTuTu uygulamasının veritabanına eklenen l8134 kod adlı telefon, Snapdragon 855 işlemcisiyle 395,721 puan almayı başardı. Halihazırda 835 ile geliştirilen tek telefonun Xperia XZ4 olduğu bilindiğinden ve kullanılan kodun daha önceki bazı Sony modellerinin kodlarına benzemesinden, 395 binlik rekorun XZ4’e ait olduğu belirtildi. Snapdragon 855 kullanan ve AnTuTu veri tabanına düşen kimliği belirsiz bir başka telefonun daha önce 360 bin skorda kaldığı da söylenenler arasında yerini aldı.

Sony Xperia XZ4, aldığı bu skorla birlikte Huawei Kirin 980 (yaklaşık 270 bin skor) ve Apple A12 Bionic (yaklaşık 350 bin skor) işlemcilerini kullanan telefonlardan çok daha hızlı olduğunu gösterdi. Tüm bunların yanı sıra uzmanlar, Xperia XZ4’ün nihai halinin bundan daha yüksek skorlar alabileceğini de belirttiler.