Sony, Xperia Z Serisi İçin Android 5.1.1 Güncellemesini Yayınladı

Sony, Xperia Z Serisi İçin Android 5.1.1 Güncellemesini Yayınladı

Sony, yıllar önce piyasaya sürdüğü akıllı telefonları ve tabletleri için Android'in son sürümünü güncelleyecek. Android 5.1.1 güncellemesi yapması beklenen Sony, bu cihazları daha güvenli ve performanslı hale getirmeyi planlıyor.

Sony, mobil işletim sitemi Android'in son sürümünü en kısa sürede ve en kapsamlı şekilde güncelleyen şirket olarak tanınıyor. Kullanıcıların isteği doğrultusunda en çok kullanılan cihazından daha az kullanılan cihazlarına doğru güncelleme hedefi oluşturdu. Android'in son sürümüne kavuşacak yeni telefonlar ve tabletler ise bu hedefte belli oldu. Sony'nin 2013 yılında piyasaya çıkardığı Xperia Z serisi artık Android 5.1.1 ile çalışacak.

Xperia Tablet ZXperia ZXperia XL ve Xperia ZR serisi için güncelleme paketi yayınlanmaya başladı. Önümüzdeki günlerde cihazların ayarlar bölümüne bakarak Android 5.1.1 güncellemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Android 5.1.1 güncellemesi sayesinde yenilenmiş tasarım ve hızlı bir arayüz Sony kullanıcılarını bekliyor. Tasarımın yanı sıra önemli güvenlik açıkları da yine Android'in son sürümü sayesinde kapatılmış ve daha güvenli bir ortam sağlanmış oluyor.

Sony Xperia Z5 Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Alacak LG Cihazlar Belli Oldu

YORUMLAR