Sony Xperia Z1 Benchmark Sonuçları Büyülüyor

Sony Xperia Z1 Benchmark Sonuçları Büyülüyor

Sony'nin son amiral gemisi Xperia Z1 performansı ile kullanıcıları oldukça tatmin edecek gibi. Bir süre önce duyurulan Sony Xperia Z1 toz ve suya dayanıklı olmanın yanında çok yüksek detay sunan kamerası ve yüksek performans sunması beklenen donanımı ile ön plana çıkmaktaydı. Xperia Z1'in 4 çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisi 2.2 GHZ hızında çalışıyor. Bu hız şu ana kadar üretilmiş telefonlarda kullanılan işlemcilerdeki en yüksek değerlerden biri. Peki işlemcinin diğer telefonlara göre durumu nedir?

İşte bu soruyu soran DooMLoRD adlı modifiye Android ROM geliştiricisi cihazı AnTuTu benchmark programıyla test etmiş. Tabi benchmark öncesi kendi geliştirdiği iyileştirmelerle donatılmış işletim sistemini cihaza yüklediğini belirtmekte fayda var.

Benchmark sonucu Sony Xperia Z1 36.887 puan gibi etkileyici bir skor yakalamış. Değerlendirilen diğer telefonlara göre bu rakam diğer akıllı telefonların üzerinde. Fakat diğer telefonlarda modifiye ROM'lar kullanılmadığını da belirtmek doğru olur.

Yine de telefonun performansının modifiye ROM'lar kullanılarak arttırılabiliyor olması telefonun potansiyeline işaret ediyor. Günlük kullanımda elbet ki kullanıcı tecrübesi farklı olacaktır; fakat oyunlar ve çoklu işlemler sırasında Sony Xperia Z1'in en yüksek performansı verebilmesi muhtemel.

Sony Xperia Z1 Teknik ve Yazılım Özellikleri

YORUMLAR