Sony Xperia Z5 Ailesine Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Geldi

Sony Xperia Z5 Ailesine Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Geldi

Xperia Z5 için sonunda Android 6.0 Marshmallow güncellemesinin dağıtımına ürünün anavatanından başlandı.

Sony Xperia Z serisinin son üyeleri olarak belki mobil tarihinde yer edecek olan Xperia Z5, Xperia Z5 Compact ve Xperia Z5 Premium için müjdeli Japonya’dan geldi. Sony Z serisinden X serisine geçmişken, Xperia Z5 kullananlar bu yeni nesil cihazlarla neredeyse aynı anda Marshmallow’larına kavuşacaklar. Xperia Z5 serisinin üç cihazı için de Japon DoCoMo Network, Android 6.0 Marshmallow güncellemesini sunmaya başladı.

Şimdilik sadece Japon operatörün sunduğu bu müjdeli haberin çok yakında küresel olarak yayılacağı ve hizmetin aksamayacağı da gelen haberler haberlere arasında.

Aşağıda Japonya’da güncellenmeye başlayan Sony Xperia Z5 serisinin ara yüzüne gelen yeniliklerin bazı örneklerini görebilirsiniz. 

Android 6.0 Marshmallow Sony Xperia Z5 serisine ne özellikler getiriyor

Sony Xperia Z5 serisi bu güncellemeyle beraber ana sayfada yeni animasyonlara, titreşinm süresi ayarlama seçeneklerine, albüm seçeneğinde yeni fotoğraf kontrol seçenekleri, yenilenmiş kamera arayüzü, birden fazla favori numara seçebilme özelliği, video için çevrimiçi yardım butonu gibi birçok yenilik görülüyor.

Sony Xperia Z5 Premium Tanıtım Videosu

Sony Xperia Z5 Tanıtım Videosu

Sony Xperia Z5 Compact Tanıtım Videosu

YORUMLAR