Sony Xperia Z5 Premium Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Sony Xperia Z5 Premium Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

En yeni teknolojik ürünlerin tanıtıldığı dev fuar IFA’da bu sene dikkat çeken isimlerden biri de Sony idi. Dünyanın en büyük mobil ekran üreticileri Hitachi ve Toshiba ile iş birliği yaparak 4K çözünürlüklü ilk akıllı telefon modeli Sony Xperia Z5 Premium’u karşımıza çıkardı.

Sony Xperia Z5 Premium Teknik Özellikleri:

Sony’nin 4K çözünürlük sunan ekrana sahip bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını biliyorduk. Bazılarımız bunun eşi benzeri olmadığından gerçekleşmeyeceğini, bazılarımız ise mümkün olabileceğini düşünmüştü. Teknolojiyi yakından takip eden insanlar sosyal medyada Sony’yi soru yağmuruna tutmuştu. Dedikodular gerçeğe dönüştü ve Sony, IFA 2015 Fuarı’nda 4K çözünürlüklü ekrana sahip Xperia modeli ile karşımıza çıktı. Sony Xperia Z5 Premium adını taşıyan telefonun en önemli özelliği hiç şüphesiz 4K çözünürlüklü 806 piksel yoğunluğu sunan göz alıcı ekranı. 2160 X 3840 piksel Ultra HD çözünürlüklü ekranın JDI panel olduğunu ve Sony’nin bu ekranı cihazınıza dahil etmek için en iyi mobil ekran üreticileriyle birlikte çalıştığını belirtelim.

Netflix, YouTube videolarını 5.5 inç ekranda 4K kalitesinde izleme keyfi sunan Sony Xperia Z5 Premium, Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 810, 3GB DDR4 RAM ve hızlı şarj özelliğine sahip 3430 mAh’lik batarya (Sony’ye göre iki günü rahat çıkarmak mümkün) güçlendirilmiş. 7.8mm kalınlığında ve 180 gr ağırlığında olan cihazın arka yüzünde 0.03 saniyede odaklama yapabilen 23 megapiksel Exmor RS sensörlere sahip bir kamera kullanılmış ki bunun Sony’nin en iyi kamerası olduğunu belirtelim.

microSD ile 200GB’a kadar artırılabilir 32GB dahili depolama alanıyla gelen Sony Xperia Z5 Premium’da en yeni bağlantı teknolojilerini görmek mümkün. DLNA ve MHL 3.0 sayesinde videolarınızı 4K TV’de izleme şansına sahipsiniz. Yüksek çözünürlüklü sesin yanı sıra DSEE HXTM sayesinde de MP3, AAC veya Spotif parçalarını en yüksek kalitede dinlemeniz mümkün.

Sony Xperia Z5 Premium Çıkış Tarihi:

4K ekrana sahip ilk akıllı telefon modeli olma özelliğini taşıyan Sony Xperia Z5 Premium’un tam çıkış tarihi açıklanmamakla birlikte global olarak Kasım 2015’te satışına başlanacağını biliyoruz.

Sony Xperia Z5 Premium Fiyatı:

4K ekranının yanında 23 megapiksel yeni kamera ve uzun batarya ömrüyle de çekici duran cihazın 32GB depolama alanı sunan tek modeli bulunuyor. Fiyatını ise bilmiyoruz.

Sony Xperia Z5 Tanıtıldı

YORUMLAR