Sony, Xperia ZR İsimli Yeni Akıllı Telefonu Kısa Sürede Tanıtabilir

Xperia serisiyle birlikte akılı telefon dünyasında sağlam bir yer edinen ve Xperia Z ile de bu yeri bir adım öteye taşıyan Sony, Xperia ZR isimli yeni bir akıllı telefonu her an tanıtabilir. Varlığı neredeyse kesinleşen ürün, Xperia Z’nin kardeşi ve sahip

Sony, Xperia ZR İsimli Yeni Akıllı Telefonu Kısa Sürede Tanıtabilir

Xperia serisiyle birlikte akılı telefon dünyasında sağlam bir yer edinen ve Xperia Z ile de bu yeri bir adım öteye taşıyan Sony, Xperia ZR isimli yeni bir akıllı telefonu her an tanıtabilir. Varlığı neredeyse kesinleşen ürün, Xperia Z’nin kardeşi ve sahip olduğu özellikler bakımından ağabeyine göre mütevazı.

Kısa bir süre içinde tanıtılacağı ve yılın üçüncü çeyreğinde satışa çıkacağı öngörülen ürünün yine suya ve toza karşı dayanıklı olması bekleniyor. 4.6 inçlik HD ekran çözünürlüğü sunacağı tahmin edilen Xperia ZR’de de 13.1 MP değerinde bir arka kameraya yer verilebilir. Hangi üreticiye ait olduğu henüz bilinmeyen dört çekirdekli 1.5 GHz frekansında çalışan işlemciden güç alması muhtemel cihazda 2 GB değeri ara bellek birimi yer alabilir.

Ekran özellikleri haricinde Xperia Z ile arasında pek fark bulunmayan Xperia ZR’nin 0.4 inç daha küçük ve 1080p yerine 720p ekran çözünürlüğü sunması akıllara Xperia Z Mini stratejisini getiriyor.

Su geçirmeme konusunda Xperia Z’ye göre yarım metre daha derin suda kalabileceği tahmin edilen cihaz için su altında kalma süresiyse Xperia Z ile aynı.

Samsung Galaxy Note 3'e dair dedikodular ortaya çıkıyor

YORUMLAR