Sony'den Muhtemel Playstation 4 İpucu

Sony'den Muhtemel Playstation 4 İpucu

Sony, daha hakkında net bir açıklama yapmadığı yeni nesil konsolu için muhtemel bir ipucu verdi. Bu ipucu Sony'nin aldığı bir patent sonucu ortaya çıkmış. Patentler ticari teknolojilerin ve özelliklerin kayıt altına alındığı belgeler olmaları nedeniyle kesin olmamakla birlikte ipucu niteliği taşıyabilirler.

Bu patentte, konsollar açısından değerlendirildiğinde sıradışı olarak nitelendirilebilecek bir özellik mevcut. Konsolun herhangi bir grafik işlemi yaparken hızlı ve basit bir şekilde kullanılan işlemciyi değiştirebilmesini sağlayan bu teknoloji gerçekten merak uyandırıcı.

Peki bu teknoloji ne işe yarar ve nasıl kullanılabilir? APU(dahili grafik çipi içeren işlemciler)'ların çok daha etkin çalışmasını sağlayabilecek bu teknoloji hem konsolun daha karışık işlemleri daha hızlı sonuçlandırmasına yardım edecek hem de yüksek işlem gücü gerektirmeyen durumlarda elektrik tasarrufu sağlayacak. Oynadığınız oyunda mevcut haritayı oynarken bir sonraki haritayı yükleyebilir ya da menülerdeki görselleri daha az güç harcayarak görüntüleyebilirsiniz.

Eğer Sony bu teknolojiyi uygulamaya geçirirse yeni nesil konsolu yarışmaya bir adım önde başlayabilir.

Sony bir süre önce de farklı bir kontrol cihazı patenti almıştı

YORUMLAR