Sony'nin Xperia Z5 Ultra İsimli Yeni Telefonu Ortaya Çıktı

Sony'nin Xperia Z5 Ultra İsimli Yeni Telefonu Ortaya Çıktı

IFA 2015 fuarında tanıtımını yaptığı Xperia Z5 isimli 3 farklı telefonuyla oldukça fazla ilgi çeken Sony, gelecek yıl seriye ekleyeceği yeni telefonu için çalışmalara çoktan başladı bile.

Performansı ve tasarımıyla Xperia telefonları kullanıcılar tarafından oldukça fazla beğeniliyor ve dünya çapında ciddi miktarlarda satış rakamlarına ulaşıyor. Sony geçtiğimiz günlerde Almanya'da düzenlenen fuarda Xperia Z5, Xperia Z5 Premium, Xperia Z5 Compact isimli cihazlarından bahsetmişti. Bu cihazların teknik özellikleri ve ekran boyutu fiyatına göre belirlendi. Xperia Z5 serisindeki en pahalı telefon Xperia Z5 Premium, en ucuz telefon ise Xperia Z5 Compact.

Biz yukarıda bahsettiğimiz telefonlar ile uğraşırken Sony gizli bir şekilde Xperia Z5 Ultra isimli yeni telefonu için çalışmalarına başladı. Şirket telefonu gizli bir şekilde geliştirmek istedi fakat teknoloji dünyasının Xperia Z5 Ultra’dan çoktan haberi oldu. 6.44 inç olması beklenen Xperia Z5 serisinin yeni üyesi 4K çözünürlüğe sahip olacak. Snapdragon 820 işlemcisinden güç alarak 4 GB RAM ile performans sağlayacak.  23 MP arka kamera ve 4000 mAh bataryasıyla gerçekten de serinin en performanslı telefonu olacak. Xperia Z5 Ultra'nın çıkış tarihi ise 2016 yılın Mart ayında olacak.

Sony Xperia Z5 Premium Benchmark Sonuçları Şaşırtıcı!

Sony, Xperia Z Serisi İçin Android 5.1.1 Güncellemesini Yayınladı 

YORUMLAR