Sony'nin Yeni Telefonu Ufukta Göründü

Sony'nin Yeni Telefonu Ufukta Göründü

Akıllı telefon sektörünün devleri arasında yer alan Sony'nin yeni bir akıllı cihazı geçtiğimiz gün FCC'de sertifikasyon sürecinde ortaya çıktı.

Akıllı telefon pazarında bir türlü istediği başarıyı yakalayamayan firmalardan birisi olan Sony'nin son dönemde ortaya çıkardığı telefonlar bu durum değiştirecek gibi görünüyor. Ancak 2016 yılında iddialı telefonları piyasaya süren Sony'nin yeni bir telefonu daha FCC'de ortaya çıktı. Sertifikasyon sürecinde görünen telefon, Kugo kod ismini taşıyor. Kugo hakkında henüz başka bir detay bilinmiyor.

Bu yılın başlarında X serisi telefonlar ile piyasaya tutunmaya çalışan Sony, şimdi yeni bir telefon daha piyasaya sürecek gibi görünüyor. Federal İletişim Komisyonu'nda (FCC) ortaya çıkan telefonun donanımsal özellikleri henüz bilinmiyor ancak telefonun 2700 mAh batarya kapasitesiyle geleceğinin bilgisi sızmış durumda. Kugo şimdilik 14784Z numarasıyla FCC listesinde yer alıyor. Cihazın 1 Eylül'de Berlin'de düzenlenecek IFA 2016'da ortaya çıkacağı konuşuluyor. Öte yandan, ortaya atılan iddialarda yeni telefonun 4K video çekimi yapabileceği, 1080p ekran çözünürlüğüne ve USB Type-C bağlantısına sahip olacağı söyleniyor.

Ayrıca tahminlerimize göre yeni telefon 4 GB RAM, 5.2 inç ekran ve Snapdragon 820 gibi güçlü bir donanıma sahip olabilir.

FCC Amblemi ne Anlama Geliyor?

FCC İşareti; Elektronik cihazların Amerika Birleşik Devletleri yasalarında tanımlanan Elektromanyetik uyumluluğu ile ilgili bir sertifika ve işarettir. Bir ürün Amerika içerisinde veya dışında üretilmesi farketmeksizin eğer Amerikan pazarına girişi için izin aldğını belirten bir onay simgesidir.Bu amblemi taşımayan cihazlar ABD pazarında görünmezler.

BlackBerry'nin İçinden Alcatel Çıktı

Hasselblad'ın Geliştirdiği Moto Z'ye Özel Modüler Kamera Ortaya Çıktı

YORUMLAR