Sosyal Medyayı En Çok Tatile Çıkınca Kullanıyoruz

Sosyal Medyayı En Çok Tatile Çıkınca Kullanıyoruz

Facebook, Twitter ve benzeri sosyal medya uygulamalarını en çok tatile çıktığımızda kullandığımız ortaya çıktı. Paylaşılan konu ve fotoğraf bazında yapılan araştırma insanların tatil sırasında sosyal medyada daha aktif olduklarını ortaya koyuyor.İngiltere'de büyük bir seyahat acentesinin müşterileri arasında yaptığı araştırma, tatile çıkan kesimin sosyal medyayı normal hayatlarından 2 misli daha fazla kullandıklarını ortaya çıkardı. İnsanlar tatil sırsında Facebook’a günde 10 kere daha fazla giriyor, 5’ten fazla tweet atıyor, en az 10 selfie çekiyor ve Instagram’da normal paylaşımlarında 5 kat daha fazla paylaşımda bulunuyorlar. 

Acentenin yaptığı ankete katılan müşterilerinin yüzde 89'u tatilde akıllı telefonlarını ellerinden hiç bırakmadıklarını söylüyor. Yüzde 39'u ise tablet bilgisayarlarını mutlaka yanlarına aldıklarını açıklamış. Tatile çıkan insanların yüzde 11'i mutlaka dizüstü bilgisayarlarını da beraberlerinde götürüyor. 

Tatilcilerin yüzde 75'i mutlaka tatillerinin ilk gününü sosyal medyada paylaşıyor. Geri kalan günleri fotoğraf günlükleri olarak sosyal medyada paylaşanların oranı ise yüzde 83 olarak belirlenmiş. Tatilde bulundukları yerlerden mutlaka resim kolajları yaparak paylaşan tatilci sayısının, ilk gün tatile çıkanlardan fazla olması da ilgi çekici bir durum olarak değerlendiriliyor.

Tatilcilerin yüzde 45'i mutlaka tatilleri hakkında övünç dolu tweet'ler atıyor ve Facebook paylaşımları yapıyor. Senede bir kere birkaç gün tatile çıkabilmenin gururunu herkesle paylaşmak istiyorlar.

Araştırmada ilginç bir durum daha söz konusu; tatilciler gittikleri yerleri olduğundan daha değişik ve ilginç kılabilmek adına özel çaba gösteriyor ve yaratıcılıklarını kullanarak ileti ve fotoğraflarında klişe olmamaya çalıştıklarını ifade ediyor. Ancak araştırma, gönderilen ileti ve fotoğrafların yüzde 78'inin neredeyse birbiriyle aynı olduğunu da ortaya koymuş. 

Android İçin Seyahat ve Şehir Rehberi Uygulamaları

Nostaljik Tatil Arabası: Rinspeed BamBoo

Mobil için Ücretsiz ve Harika Tatil Oyunları

Tatile Çıkmaya Teknolojik Olarak Hazır Mısınız?

YORUMLAR