Spor Girişimlerine Avrupa Yolu Açılıyor

Spor Girişimlerine Avrupa Yolu Açılıyor

Avrupa’nın en geniş spor girişimcilik ağı Sport eXperience ile Sporlab önemli bir iş birliğine imza attılar. İmzalanan protokol, Türkiye’de sporda yenilikçi projelerin hayata geçmesi, yatırım bulması, hepsinden önemlisi bu projelerin dünya pazarına açılabilmesi anlamında önem taşıyor.

Bugüne kadar 30’un üzerinde startup projesine hızlandırıcı programlarıyla öncülük etmiş olan Sport eXperience ile 2017 yılı içinde ilk spor odaklı yenilikçi ve girişimcilik konferansı olan Sportup’ı organize eden isim Sporlab, önemli bir iş birliğine gitti. İki isim arasında imzalanan protokol ile Hollanda, Danimarka, İrlanda ve İtalya’dan sonra 5. spor girişimcilik merkezi Türkiye’de kurulacak. Türkiye’nin hem spor hem de teknolojiye ilgili bir ülke olması iki tarafı iş birliğine iten en önemli sebep. Bu iş birliği, Türkiye ve çevre ülkelerden yatırımcıların da Avrupa’daki hızlı büyüme gösteren spor startuplarına yatırım yapmalarını daha kolay hale getirecek.

Konuya ilişkin Sporlab’in kurucu ortağı Tolga Şenel’in açıklaması ise şöyle; “Spor ve teknolojinin iş fırsatları ve inovasyon anlamında verimli bir alan olduğuna inanıyoruz. Aynı zamanda ülke olarak sporda rekabetçi olabilmek adına yenilikçi projeler geliştiren, dinamik bir özel sektöre sahip olmanın vazgeçilmez bir öneme sahip olduğunu düşünüyoruz. Bu perspektiften yola çıkarak İstanbul’da ilk spor ve inovasyon konferansını organize ettik. Spor, startup ve teknoloji topluluklarından gördüğümüz ilgi bizi bu alanda etkinliğimizi artırmak konusunda cesaretlendirdi. Sport eXperience uluslararası iletişim ağı ve deneyimi açısından mükemmel bir partner.

 

Sport eXperience’ın kurucusu Arno Hermans de iletişim ağına Türkiye gibi önemli ve etkili bir ülkeyi dahil etmenin mutluluk verdiğini belirterek, başladıkları günden bu yana spor startuplarının büyümesini desteklemek ve uluslararası etkin bir ağ oluşturmak gibi bir hedeflerinin olduğunu söylüyor. Teknolojiye bu kadar meraklı ve genç nüfusa sahip bir ülkeyi keşfetmenin onlar için harika bir fırsat olacağı düşüncesinde.

http://www.sportexperience.org

http://www.sporlab.net

YORUMLAR