Spotify, 200 Milyondan Fazla Aylık Aktif Kullanıcıya Sahip!

Spotify Kullanıcı Sayısı

Kütüphanesinde 40 milyon şarkı ile birden fazla platformda hizmet veren Spotify'ın aylık aktif olarak 200 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğunu ve 87 milyondan fazla kullanıcının premium üyelik planını kullandığı açıklandı. Yapılan açıklamada 113 milyondan fazla kullanıcının Spotify'ın ücretsiz paketi olan bol reklamlı servisini kullandığı belirtildi.

Geçtiğimiz yılki paylaşılan istatistiklere bakacak olursak, Spotify geçtiğimiz sene 140 milyondan fazla kullanıcıya sahipti ve bu kullanıcıların 70 milyondan fazlasının premium ücretli hesap, diğer 70 milyondan fazla kullanıcının da ücretsiz hesap kullanmakta olduğu paylaşılmıştı.

Spotify'daki bu büyümenin cihazların sanal kişisel asistanları aracılığıyla ücretsiz ve premium hizmeti sunan akıllı hoparlörlerin artan popülaritesinden kaynaklanıyor olabileceği konuşulmakta.

Ülkemizde Spotify Ücretleri Ne Kadar?

Spotify şu anda ülkemizde aylık 13.99 TL'den premium hizmet vermekte. Premium hizmette istenilen şarkıyı çalabilme, çevrimdışı müzik dinleyebilme, sınırsız müzik atlama hakkı, yüksek kalitede müzik hizmeti ve son olarak reklam kesintisi olmadan kullanılmakta. Öğrencileri unutmayan Spotify, aylık 6,99 TL'den üniversite öğrencilerine premium hizmetini sunmakta. Aile içi premium olarak isimlendirilen en fazla 5 kişinin premium müzik hizmeti aldığı paketi de aylık 20,99 TL'den satılmakta.

Sizler Spotify kullanıyor musunuz? Daha çok hangi tür müzikler dinlemeyi tercih ediyorsunuz? Yorumlarda görüşlerinizi bizlere bahsetmeyi unutmayın!