Spotify'dan Şaşırtan Yatırım

spotify

Dünya çapında en çok kullanılan müzik veri akışı servisi olan Spotify, yepyeni bir sektörde çoktan yerleşmiş büyük rakiplerle kapışmaya hazırlanıyor.

Amazon, Google ve Apple'ın zirveyi çektiği akıllı hoparlör teknolojisinde yeni bir isim olmaya hazırlanan Spotify, ilk fiziksel ürününü üretmiş olacak. Malum Apple kendi akıllı hoparlörü HomePod'unda Apple Music'e destek veriyor, bu tarz bir avantajdan yararlanmak isteyen müzik dünyasının devi, yeni ürünü için iş ilanlarını açtı. Operasyon yöneticisi, kıdemli ürün yöneticisi, donanım üretimi ve proje yöneticisi gibi pozisyonlar açtığını duyuran Spotify, ürünün tasarımından üretimine kadar projenin başında yer alacağa benziyor.

Her ne kadar hem Apple sevip hem de Spotify kullanmak isteyen benim gibi kullanıcılar için zaman zaman çıkardıkları zorluklara sinir olsam da bu yeni girişimle aralarındaki rekabetin yadsınamaz bir hal alacağı kanıtlanmış oldu. Bu da demektir ki üretilecek akıllı hoparlörün akıllı asistanı Siri olamayacak. (Alkışlar editöre) Tamam bunu tahmin etmek kolaydı madem, o halde size soruyorum siz sevgili okurlar; Spotify Alexa'yı mı yoksa Google Asistanı mı seçecek? Bana Google biraz daha ağır basıyor gibi geldi ama siz ne dersiniz?

Son dönemde 70 milyon kullanıcı sayısına ulaşan Spotify'ın bu yatırımdan zararla mı yoksa daha da karlı şekilde mi çıkacağını hep birlikte göreceğiz. Sen müziği nereden dinliyorsun?

YORUMLAR