Spotify Kullanıcılarını Uyardı

Spotify Kullanıcılarını Uyardı

Son haftalarda güvenlik açığıyla gündeme gelen firmalara Spotify'da eklendi. Kullanıcılarını e-posta ile uyaran şirket, CTO Oskar Stål'ın uyarı mesajını hem İngilizce hem Türkçe topluluk sayfalarında yayınlayarak parola değiştirme çağrısında bulundu.

10 milyondan fazla paralı üyesi bulunan müzik dinleme platformu Spotify, bugün kullanıcılarına attığı e-postada sisteme ve şirket bilgilerine izinsiz girilmeye çalışıldığını tespit ettiklerini, gereken önlemler için harekete geçtiklerini duyurdu. Herhangi bir finansal veriye erişilmediğini belirten İsveçli firma, kullanıcılarına hesaplarının herhangi bir risk altında olmadığını, yine de önlem almak açısından kullanıcı adı ve parolalarını güncellemelerinin faydalı olacağını belirtiyor. Ayrıca uygulamalarının sadece güvenilir kaynaklardan indirilmesini rica eden yetkililer, Android kullanıcılarını yeni sürüm konusunda yönlendireceklerini belirtirken, tavsiye edilecek adımları takip etmelerini istediler. Yeni sürüme geçen kullanıcıların çevrim dışı listelerini yeniden aktif hale getirmesi gerekeceğinden dolayı da ayrıca anlayış beklediklerini belirtiyorlar.

Android'de Spotify kullanıcılarının telefonlarının risk altında olmadığını, sadece önlem amaçlı olarak yeni sürüme geçirilirken adımlara uymaları gerektiğini hatırlatalım. Sisteme giriş yapamıyorsanız son sürümde olup olmadığınızı kontrol etmeniz gerekiyor. iOS ve Windows Phone kullanıcıları için şimdilik bir uyarı mevcut değil.

Spotify Tüm Dünyada 10 Milyon Ücretli Aboneye Ulaştı

Spotify, Windows Phone Uygulamasının da Tasarımı Yenilendi

YORUMLAR